logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
11.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
74
8
22

Pokorni i pogubieni

Felieton Witolda Jabłońskiego

Dodano: 28.05.2015, Aktualizacja: 28.05.2015

Pamiętacie Palestyński Oddział Samobójczy z „Żywotu Briana”, który pod krzyżem przebija się mieczami na oczach osłupiałych Rzymian? Chyba miałem podobną minę, gdy zobaczyłem i usłyszałem deklaracje Krystiana Legierskiego i wtórującej mu części działaczy LGBT: „głosujemy na Dudę”. Nie mogłem uwierzyć, że są gotowi poprzeć reprezentanta tego samego środowiska, które zaledwie dziewięć lat temu (2006) zamknęło im klub „Le Madame”! Obłęd, masochizm, efekt Lucyfera?... Pomyślałem natychmiast. Przysięgałem sobie trzymać się w tych felietonach z dala od polityki, (która, jako humanistę, zawsze mnie brzydziła i odstręczała), tym razem jednak stwierdziłem, że nie mogę milczeć. Dopóki jeszcze mogę się swobodnie wypowiadać i nie wiszą nad moimi tekstami nożyce prawicowej cenzury... Przesadzam? Powie ktoś. Obym istotnie nie miał racji i nie napisał tego w złą godzinę.

- Witold Jabłoński - I powiem od razu szczerze: źle się, chłopcy, bawicie. Jakie nie kierowałyby Wami pokrętne, makiaweliczne rachuby na przyszłość, jak bardzo byście nie zaklinali rzeczywistości, pozostaje faktem, że właśnie strzeliliście sobie w kolano albo i gorzej. Założyliście pętlę na szyję i wykopaliście stołek spod nóg. Uwiesiliście u szyi młyński kamień, który zaciągnie was na samo dno tej mętnej topieli, w którą tak ochoczo właśnie skaczecie. Głosowanie na jawnego klerykała, który otwarcie deklaruje się przeciwko związkom partnerskim (nie mówiąc już o aborcji i metodzie in vitro), to przejaw totalnej myślowej aberracji. Głosowanie karpi za Bożym Narodzeniem. Głosowanie baranów, zniecierpliwionych poszczekiwaniem owczarka, na wilka, co wyje kusząco... Albo postawa mentalnych niewolników, którzy sami się zakuwają w kajdany i zakładają kneble z nadzieją, że nowy pan okaże łaskę i nie będzie się zbytnio pastwił. Jak tego rodzaju nadzieje bywają złudne, mogli się wielokrotnie przekonać Żydzi (i geje też) podczas II Wojny Światowej. Nie da się osiągnąć kompromisu z ideologicznymi fanatykami, których głównym pragnieniem jest wyeliminowanie osób i zjawisk niepasujących do ich wizji świata. Paktowanie z ciemnymi siłami może zakończyć się tylko w jeden sposób, mianowicie jeszcze większym uciskiem, bo bierność ofiar rozzuchwala oprawcę. Zdarza si...   ( Pozostało znaków: 5856 )
Witold Jabłoński Autor: Witold Jabłoński Pisarz, dziennikarz, redaktor Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim. Dwa następne lata był sekretarzem Jerzego Andrzejewskiego. Pracował w Domu Teatru Łódzkiego Domu Kultury (1983/84), Teatrze Nowym, Wydawnictwie Łódzkim, a w 1988 roku ukazała się jego debiutancka powieść, „Gorące uczynki”. W latach 1991/1995 utrzymywał się wyłącznie z pisania: tworzył wówczas serie popularnych biografii, pastisze powieści egzotycznych (wspólnie z Maciejem Świerkockim) i pastisz dalszego ciągu Trędowatej. Był pracownikiem "Gazety Wyborczej - Łódzkiej" i redaktorem prowadzącym dodatek Tygodnik Kulturalny "Verte”. Publikuje również eseje filmowe w miesięczniku "Kino". Był dyrektorem Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Miasta Łodzi, a od marca 1999 r. dyrektorem Śródmiejskiego Forum Kultury. Autor m.in. cyklu „Gwiazda Wenus, Gwiazda Lucyfer”, horroru fantastycznego „Dzieci Nocy” oraz „Kochanka Czerwonej Gwiazdy”.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 196008   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Pokorni i pogubieni Dumni i wściekli, fot. mat. pras., Gutek Film
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku