logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
58
4
0

Wojcieszek nudzi w Berlinie

"Jak całkowicie zniknąć" Przemysława Wojcieszka w kinach

Dodano: 22.04.2015, Aktualizacja: 22.04.2015

Przemysław Wojcieszek chciał zrobić film bez morału, bez fabuły. Malowaną światłami i muzyką Julii Marcell narkotyczną impresję z letniej nocy w Berlinie, rajdu po parkach, ulicach i klubach w wykonaniu dwóch kobiet - Polki Gerdy (Agnieszka Podsiadlik) i Niemki Małej Rozbójniczki (Pheline Roggan). Gerda i Mała Rozbójniczka poznają się wieczorem w metrze. Gerda następnego dnia rano ma lot do Sheffield, przed nimi jedna noc, w trakcie której zdążą się sobą zafascynować, może nawet trochę zakochać. Ale przede wszystkim będą pić, tańczyć, chodzić i jeździć po Berlinie. Brzmi obiecująco? Niestety tylko brzmi.

- Ewa Tomaszewicz - "Jak całkowicie zniknąć" miało szansę być może nie oryginalną, bo o nieznajomych z pociągu i jedynej nocy, którą mogą spędzić wspólnie, opowiadał choćby Richard Linklater w "Przed wschodem słońca", ale ciekawą historią. Na dodatek pokazaną z perspektywy kobiecej, co wcale nie jest takie częste nie tylko w polskim kinie. Pierwsze dwadzieścia minut filmu – rozciągnięta na kilka pociągów metra i podziemnych stacji niema sekwencja wzajemnego uwodzenia się, spojrzeń, gier, uśmiechów – i pierwszy dialog zapowiadają właśnie taką, trochę łobuzerską, trochę seksowną, pełną zapadających w pamięć, choć niekoniecznie mądrych rozmów, historię. Potem jest tylko gorzej. Film Wojcieszka był kręcony bez scenariusza, na podstawie kilkunastostronicowego konspektu, w...   ( Pozostało znaków: 3367 )
Ewa Tomaszewicz Autor: Ewa Tomaszewicz rocznik '77, założycielka Współtwórczyni kabaretu Barbie Girls. Dziennikarka. Niezrzeszona, wspiera tych, których lubi. Muzyka: (polityczny) folk (kobiecy), prasa: tylko w internecie, książki: oprócz Winterson czeka na Rawińską, marzenie: Michigan Womyn's Music Festival, wyznanie: SEO.Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 195865   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku