logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
115
3
13

Biedroń. Okolicznościowo

Felieton Jacka Kochanowskiego

Dodano: 13.04.2015, Aktualizacja: 13.04.2015

Robert Biedroń kończy lat 39. Sentymentalnie mi się zrobiło, bo poznaliśmy się jako w sumie "młodzi dorośli": on miał lat 25, ja 28. A teraz obaj przechodzimy przez "smugę cienia" bycia okołoczterdziestolatkiem. To moment, kiedy już trochę zaczyna się podsumowywać, ale zarazem pojawiają się zazwyczaj nowe możliwości działania wynikające z tego, co osiągnęło się dotychczas. I w jego, i w moim przypadku tak właśnie jest.

Gdy się poznaliśmy ja byłem doktorantem Instytutu Socjologii UW piszącym pierwszy w Polsce doktorat o tożsamości gejów, a Robert właśnie rozpoczął budowanie Kampanii Przeciw Homofobii. Przyłączyłem się do jego projektu, a nawet pierwsze zebrania KPH odbywały się m.in. w moim małym mieszkanku na warszawskim Muranowie. Dość szybko jednak wycofałem się z tworzenia KPH. Robert jest rasowym politykiem: silnym przywódcą, który posiadał jasną wizję tworzonej przez siebie organizacji. Chciał KPH działającej przede wszystkim przez lobbing polityczny i akcje medialne, a ja miałem lewackie rojenia o sieciowej organizacji, działającej w większ...   ( Pozostało znaków: 2711 )
Jacek Kochanowski Autor: Jacek Kochanowski socjolog, pracuje na Uniwersytecie Warszawskim Zajmuje się gender/queer studies, badanianiami teatralnymi i postkolonialnymi.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 195815   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Biedroń. Okolicznościowo Fot. za: facebook.com/RobertBiedron
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku