logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
276
10
58

Nasze dzieci cierpią przez Waszą nienawiść

Prawica to banda tchórzy, którzy karmią innych strachem

Dodano: 02.04.2015, Aktualizacja: 03.04.2015

Kilka dni temu sensację i podniecenie po prawej stronie sceny politycznej wywołał list Heather Barwick, która wychowywana była przez dwie matki. Kobieta stwierdziła w nim, że dzieci w związkach jednopłciowych cierpią, co od raz zostało podchwycone przez przeciwników związków partnerskich. Dla mnie jednak list ten jest dowodem tylko na to, jak bardzo zarówno osoby homoseksualne, jak i ich dzieci, cierpią przez nienawiść wymierzoną w kierunku osób LGBT.

- Anna Bajroniczna - Każdy i każda z Was spotkał/-a zapewne w swoim życiu osobę, która zrobiła coś wbrew sobie. Być może również przynajmniej część z Was spotkała osobę, która zrobiła coś niezgodnego ze swoją orientacją. Poddała się leczeniu, które doprowadziło do wieloletniej depresji, udawała przed znajomymi, że ma chłopaka zamiast dziewczyny, mówiąc o niej „Maciek zabrał mnie wczoraj do kina” lub też weszła w związek małżeński dla świętego spokoju - aby ludzie nie gadali, a rodzina nie była zawiedziona. Jedną z takich osób jest moja znajoma, która na potrzeby tego artykułu pozwoliła mi zadać sobie kilka pytań. Ponieważ chce pozostać anonimowa, powiedzmy, że na imię ma Kaśka. Otóż Kaśka 6 lat temu rozwiodła się z mężem - człowiekiem, do którego od początku czuła jedynie ogromną sympatię. W kwestii zaś głębszych uczuć… to siostra tego faceta mogłaby się Kaśce bardziej podobać niż on sam. Dlaczego Kaśka wyszła za mąż? Ze strachu, z pragnienia świętego spokoju. Jako mała dziewczynka na lekcjach religii słyszała, że homoseksualizm to grzech, a kto dopuszcza się tego grzechu będzie smażył się w piekle. W domu nie było weselej, trójka starszych braci co rusz opowiadała kawały o pedałach. Wtórował im ojciec Kaśki, który twierdził, że homosie powinni być wystrzelani jak kaczki. Zdania nie zmienił. Kiedy po dwóch latach próby uszczęśliwiania rodziny swoim własnym nieszczęściem Kaśka rozwiodła się z mężem i powiedziała rodzinie o swojej orientacji, ojciec nazwał ją zboczoną kurwą. Dlaczego wyszłaś za mąż chociaż wiedziałaś, że podobają ci się inne kobiety? Nigdy nie próbowałaś mieć faceta, żeby rodzice dali ci spokojnie żyć? W tak bardzo poważny sposób nie, traktowałam ich raczej jako dobrych kumpli - przez co ich traciłam, bo nasze znajomości kończyły się wie...   ( Pozostało znaków: 7786 )
Anna Krystowczyk Autor: Anna Krystowczyk Miłośniczka starych filmów, jazzu i fotografii Poznański nabytek z polski wschodniej. Miłośniczka starych filmów i dobrych książek. Współautorka vloga "Book raczy wiedzieć".

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 195768   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Nasze dzieci cierpią przez Waszą nienawiść   credits CC-BY-2.0 Fot. Elvert Barnes / flickr.com/photos/perspective
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku