logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
86
10
48

Związki rzutem na taśmę?

Rozmowa z Arturem Duninem

Dodano: 12.03.2015, Aktualizacja: 13.03.2015

Rozmowa z posłem Platformy Obywatelskiej Arturem Duninem, współautorem projektu ustawy o umowie partnerskiej.

Pana zdaniem: będą związki partnerskie jeszcze w tej kadencji? Tak, mam taką nadzieję. Projekt ustawy leży u pana przewodniczącego Rafała Grupińskiego. Mam wielką nadzieję, że po dyskusji w klubie zbierzemy minimum 15 poselskich podpisów. A jakie są nastroje w PO co do kwestii związków partnerskich? Udało się przegłosować Konwencję, w marcu trafi do laski marszałkowskiej sprawa in vitro, mam nadzieję, że kolejną sprawą, kolejnym projektem ustawy będą właśnie związki partnerskie. Uda się przekonać PSL? Myślę, że część PSL-u, przynajmniej 11 osób, które zagłosowało za Konwencją, również zagłosuje za skierowaniem tego projektu ustawy do dalszych prac. Czy to wystarczy? Zobaczymy. Czym ten projekt różni się od poprzedniego, przedstawionego przez Pana? Trzeba pamiętać, że ten projekt, przygotowany przeze mnie i pana Jerzego Kozdronia, obecnie wiceministra sprawiedliwości, bazuje na naszym pierwotnym projekcie ustawy o związkach partnerskich, natomiast wiele zmian zostało do niego wprowadzonych. Pracował nad nim zespół, o który prosił kiedyś jeszcze pan premier Donald Tusk. Wyszliśmy więc naprzeciw konserwatywnej części posłanek i posłów i dokonaliśmy kilku zmian – bardziej kosmetycznych niż w istotnych zapisach prawnych. Nie zapominajmy też o potrzebie odebrania przeciwnikom projektu argumentów dotyczących zgodności z Konstytucją. Z komentar...   ( Pozostało znaków: 5780 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 195689   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Związki rzutem na taśmę? Artur Dunin, fot. ro
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku