logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
37
1
6

"Branżowa" Bolonia

Przewodnik (nie tylko) LGBT

Dodano: 23.10.2013, Aktualizacja: 27.06.2017

Choć pewnie niewielu z Was słyszało o "branżowej" stronie Bolonii, spieszę poinformować, że istnieje. Jak w każdym dużym mieście Europy, są festiwale, imprezy i zwykłe weekendowe kluby, a więc jest co tu robić i na co dzień, i od święta.

- Grzegorz Pękała - Co LGBT? Wśród popularnych klubów są Cassero (to także siedziba organizacji LGBT Arcigay, która wydaje specjalne karty wstępu do "branżowych" obiektów), NUMA, Qubo i Red Club (łączony z Black Sauna). W części z nich organizowane są imprezy tematyczne, jak na przykład Feed The Bears w pierwsze piątki miesiąca (hmm...). Dla amatorów cielesnych uciech jest Bar't - wyłącznie dla mężczyzn. Weekend można skończyć w Stile Libero, gdzie mieszkańcy zwykli finiszować w niedzielne popołudnia. Sauny znajdują się przy Via Ferrarese 22, Via del Tipografo 2 oraz Via Casere Boldrini. Księgarnie z pozycjami LGBT to Igor Libreria przy Via San Petronio Vecchio oraz La Boutique dell'Eros. Największa impreza roku Bologna Pride odbywa się co roku w czerwcu. Bolonia w pigułce Bolonię założyli starożytni Etruskowie, ale niektórzy sądzą, że osadnictwo było tu wcześniej. Miasto najeżdżali Galowie, Rzymianie i plemiona barbarzyńców. Między XIV a XVI wiekiem Bolonia miała status niezależnego państwa-miasta, które kwitło gospodarczo i kulturalnie, ale arystokratyczne rody się kłóciły i przestało być kolorowo. Koniec końców dziś Bolonia (Bologna) jest ciekawym i znów bogatym miastem, do którego warto zawitać. Do stolicy regionu Emilia-Romania dolecimy tanimi liniami z wielu krajowych lotnisk. Znajdziemy tu bujnie rozwijającą się kulturę, wiele atrakcji turystycznych i historię podaną w zjadliwy sposób. Bolonia słynie ze swoich podcieni (portici), pod którymi można przejść całą starówkę. Powstały, gdy miasto nie mogło rozwijać się już poza mury miejskie. Aby zyskać przestrzeń mieszkalną, dobudowywano piętra kamienic nad chodnikami i ulicami. Obowiązkowym punktem wycieczki jest wspinaczka na Torre Asinelli. Atrakcje turystyczne Bolonii Palazzo dell’Archiginnasio - dawna siedziba Uniwersytetu Bolońskiego Otwarto go w 1088 roku. Studiował tutaj między innymi Mikołaj Kopernik. Na suficie wymalowano liczne herby rodów, z którymi związana jest ...   ( Pozostało znaków: 8262 )
Grzegorz Pękała Autor: Grzegorz Pękała Turysta bardziej niż podróżnik, który prowadzi swój blog o podróżach Praktyczny Przewodnik oraz realizuje reportaże dla telewizji Imprezuje rzadko, ale jak go najdzie ochota to na parkiecie tańczy do białego rana. Na Ibizie odpoczął i solidnie się opalił.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 194206   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku