Rozmowa z Damianem z łódzkiej Fabryki Równości
Rzadko występują w telewizji, nie ma ich w prasie, a jednak ich nazwiska powinny być znane naszym czytelnikom i czytelniczkom. Włączają się w swoich miastach w organizację tęczowych imprez, festiwali filmowych, debat dotyczących równości, spotkań, warsztatów. Kim są i dlaczego robią to co robią? Zapraszamy do naszego nowego cyklu, w którym przedstawimy Wam krótkie rozmowy z ludźmi z całej z Polski, którym chce się coś robić dla i ze społecznością LGBT.
Damian Graczyk, prezes zarządu i rzecznik prasowy łódzkiej Fabryki Równości, która przez całe wakacje organizuje Filmowe Lato Równości – wakacyjny festiwal kina LGBT.
Rozmowa z Damianem Graczykiem, prezesem zarządu i rzecznikiem prasowym łódzkiej Fabryki Równości, która przez całe wakacje organizuje Filmowe Lato Równości – wakacyjny festiwal kina LGBT.
Trudno w Łodzi zorganizować letnie kino LGBT?
Łatwo zorganizować w Łodzi tęczową inicjatywę - klubokawiarnie, kluby, mniejsze lub większe organizacje same się do nas „pchają” jeżeli chodzi o zorganizowanie tęczowej inicjatywy. Większym problemem jest zawsze dobrze dograć program wydarzenia, czy - w przypadku pokazów filmowych - otrzymać prawa do wyświetlenia filmu. Większość dystrybutorów, szczególnie tych „tęczowych” nie ma pieniędzy, żeby nam bezpłatnie udostępniać filmy do pokazywania. Na szczęście z pomocą przyszedł nam Wiktor Morka z Imago Film, oraz Katka Reszke z LogTV - przekazali nam bezpłatne prawa do wyświetlania ich produkcji.
Dlaczego akurat letnie kino?
Na początku planowaliśmy, że będą to tylko cykliczne pokazy dobrego kina LGBT, zawsze latem w mieście dzieje się najmniej „dużych” wydarzeń. Wcześniej, pod marką KPH Łódź również organizowaliśmy takie spotkania. Po pokazie zawsze był grill i jakieś party integracyjne. W tym roku skupiliśmy się na filmowej oprawie tego wydarzenia. Miało być małym przeglądem, zrobił się z tego festiwal - pojawił się sponsor plakatów... ( Pozostało znaków: 5492 )
Ten artykuł został przeniesiony do archiwum
Możesz uzystkać dostęp do wszystkich archiwalnych newsów i artykułów zostając abonentem usługi Przyjaciel Queer.pl Twoja opłata pomoże nam w utrzymaniu portalu Queer.pl.