logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
19
0
2

1 grudnia – Światowy Dzień AIDS

Nie bądźmy obojętni

Dodano: 01.12.2011, Aktualizacja: 01.12.2011

Tegoroczny Światowy Dzień AIDS obchodzony jest pod hasłem „Zero nowych zakażeń, zero dyskryminacji, zero zgonów z powodu HIV/AIDS”.

Tegoroczny Światowy Dzień AIDS obchodzony jest pod hasłem „Zero nowych zakażeń, zero dyskryminacji, zero zgonów z powodu HIV/AIDS”. Do realizacji tego szczytnego hasła konieczna jest prowadzona na szeroką skalę edukacja, skierowana zwłaszcza do osób młodych. W Polsce 8% zakażeń wykryto u osób poniżej 20 roku życia, zaś 48% to zakażenia u osób między 20 a 29 rokiem życia. Edukacja z jednej strony ma celu profilaktykę, z drugiej służy polepszeniu jakości życia osób seropozytywnych oraz ich najbliższych, przeciwdziałaniu stygmatyzacji społecznej i dyskryminacji. W przeprowadzonych w Polsce (2010) badaniach Stigma Index osoby zakażone wskazywały, że dyskryminacja, której doświadczają, związana jest z brakiem wiedzy w jaki sposób można zakazić się HIV oraz lękiem przed zakażeniem podczas codziennych kontaktów. W świadomości ludzi wciąż funkcjonuje błędne przekonanie, że zakażenie wirus...   ( Pozostało znaków: 3819 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 187050   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku