logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.03.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
31
2
2

Nie cytujemy Pawłowicz - cytujemy Bodnara

Odpowiadamy na próbę zdyskredytowania RPO

Dodano: 25.10.2017, Aktualizacja: 25.10.2017

Dziś u nas nie przeczytacie co na sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka (sic!) o osobach LGBT powiedziała Krystyna Pawłowicz. Zamiast tego - cytujemy Adama Bodnara, Rzecznika Praw Obywatelskich.

Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka odrzuciła budżet Rzecznika Praw Obywatelskich na 2018 rok. Miał być on wyższy o ponad 5 mln złotych (w planach jest remont budynku, cztery nowe etaty, otwarcie biura terenowego w Białymstoku i 3-proc. podwyżka dla pracowników). Adam Bodnar przypomniał, że budżet RPO jest i tak niższy niż 5 lat temu - w 2016 roku w styczniu został obcięty.

Komisja budżet odrzuciła, a dyskusja zamieniła się w ocenę działalności biura RPO i atak m.in. na społeczność LGBT.

"Moim zadaniem jest bronić obywateli, nawet jeśli wymaga to wchodzenia w spór z rządzącymi. Moim zadaniem ustawowym jest współpracować z krajowymi i międzynarodowymi organizacjami i instytucjami broniącymi praw człowieka. Moim zadaniem jest walka z torturami oraz poniżającym i nieludzkim traktowaniem. Moim zadaniem jest zajmowanie się tematyką przeciwdziałania dyskryminacji" - napisał Adam Bodnar na Facebooku, dodając: "Bronię słabszego przed silniejszym. To jest demokratyczny standard. Robię to razem z zespołem doskonałych ekspertów - od lat przeciążonych pracą, starających się ze wszelkich sił odpowiadać na zalew skarg i próśb o pomoc. Niestety nie mogłem tego wszystkiego powiedzieć na forum Komisji. Po serii zarzutów nie mogłem się do nich ustosunkować. Może na forum Komisji Finansów Publicznych Sejmu RP będzie lepiej".
Nie przytoczymy słów posła Krystyny Pawłowicz. Zachęcamy Was za to do wsparcia biura RPO i Adama Bodnara - chociaż w mediach społecznościowych. 

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (2)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
bartekkamil (27) Warszawa 27.10.2017 4:46
Pan Bodnar jakiś tam specjalnie święty może nie jest no a jeśli chodzi o panią Pawłowicz to wszyscy wiemy, jaki ta oświecona pani profesor ma stosunek do mniejszości, a że Pan Bodnar nie jest przychylny PiSowej ideologii no to kto jak kto ale ona musiała się do tego ustosunkować.
don_diego44 (52) Tychy 26.10.2017 23:42
On ostatnio wstawiał się za hochsztaplerami wyłudzającymi kamienice ,że niby prześladuje ich komisja Jakiego . On sam się kompromituje.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Nie cytujemy Pawłowicz - cytujemy Bodnara Fot. za: facebook.com/adam.bodnar.71
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku