logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
26.04.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
20
0
45

Hanna Gronkiewicz-Waltz powita aktywistów LGBT w Warszawie

W przyszłym tygodniu konferencja ILGA Europe

Dodano: 24.10.2017, Aktualizacja: 25.10.2017

500 aktywistów i aktywistek LGBT z całej Europy pojawi się w przyszłym tygodniu w Warszawie, na 21. międzynarodowej konferencji ILGA Europe - organizowanej przez Kampanię Przeciw Homofobii. "To, że konferencja ILGA Europe organizowana jest w Polsce jest wyraźnym sygnałem dla polskiej władzy – oznacza, że Europa patrzy rządowi PiS na ręce" - mówi A. Chaber, prezes KPH. Konferencję wsparła prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz. Idzie nowe?

ILGA Europe to europejski "oddział" Międzynarodowego Stowarzyszenia Lesbijek, Gejów, Osób Biseksualnych, Trans i Interseksualnych, duża organizacja parasolowa, w skład której wchodzi 490 organizacji z 45 europejskich krajów. 

ILGA Europe przede wszystkim prowadzi działania i lobbuje na rzecz praw człowieka i praw społeczności LGBTI na poziomie europejskim oraz wzmacnia i wspiera inne organizacje, m.in. poprzez szkolenia.

Co roku, jesienią, ILGA organizuje dużą konferencję. W ostatnich latach odbywały się one m.in. w Atenach, Nikozji, Turynie, czy Dublinie. W tym roku ILGA postawiła na Warszawę. Nie bez przyczyny: prezes KPH, A. Chaber, podkreśla, że jest to "wyraźnym sygnałem dla polskiej władzy – oznacza, że  Europa patrzy rządowi PiS na ręce".

Lokalnym organizatorem konferencji jest właśnie Kampania Przeciw Homofobii. Na początku listopada do Warszawy przyjedzie 500 aktywistów i aktywistek z całej Europy. Będą brali udział w panelach, warsztatach, prelekcjach, ale przede wszystkim będą mogli się poznać, wymieniać doświadczeniami - i integrować.

Konferencja  ILGA-Europe odbywa się co roku w innym kraju i pod innym hasłem. Rok temu aktywistów i aktywistów z organizacji zrzeszonych w ILGA Europe gościł Cypr, a hasłem przewodnim było „Power to the People”. Rok 2017 należy do Polski, a kierunek organizowanych w ramach konferencji spotkań, wykładów, dyskusji i warsztatów wyznaczy hasło „Change! Communities Mobilising, Movements Rising”. Europejscy aktywiści i aktywistki, wśród nich m.in. Luca Stevenson  z IRSE, Phyll Opoku-Gyimah  z UK Black Prode czy Lisa Power ze Stonewall UK, zastanowią się m.in. nad tym jakie wyzwania stoją przed organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz osób LGBTI w kontekście obecnej sytuacji społeczno – politycznej Europy zdominowanej przez ruchy nacjonalistyczne i populistyczne. Będą również rozmawiać o tym jak budować dialog ze społeczeństwem na poziome lokalnym i ponadnarodowym, a także o roli organizacji pozarządowych jako jednostek wypełniających lukę pomiędzy społeczeństwem a rządem
- dowiadujemy się ze strony KPH.

Wydarzenie rozpocznie się już 1 listopada i potrwa do 4. Uczestników i uczestniczki konferencji przywita list od samej prezydent Warszawy, Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Więcej informacji o konferencji znajdziecie na stronie ILGI.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (45)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Krzysztof   dodane przez Facebooka 27.10.2017 7:58
Brawo
Justyna   dodane przez Facebooka 26.10.2017 11:39
Teraz 'w dupe włazi'
Maxymilian   dodane przez Facebooka 25.10.2017 23:39
No to akurat nie jest zbyt dobra wiadomość, skompromitowana polityk która jest pośrednio zamieszana w pewną gigantyczną aferę ma kogoś witać, i to teraz jak jej podłoga ucieka z pod nóg.
Elżbieta   dodane przez Facebooka 25.10.2017 22:16
Hannie Gronkiewicz-Waltz należy "podziękować" za to że właśnie teraz zamierza uczestniczyć w tej konferencji. To się nazywa tupet!!!! Niezły ma swój sztab od kreowania jej wizerunku. Już pani lubi gejów i lesbijki???
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 25.10.2017 20:49
Janusz:
Czuje oddech nazioli na swoich plecach to teraz nagle polubiła gejów. Nie dziwię się jeśli w warszawskiej Paradzie Równości weźmie w tym roku udział.

Za późno. W tym roku już była.
Tadeusz   dodane przez Facebooka 25.10.2017 18:34
Jeśli Gronkiewicz-Waltz powita aktywistów to OK, bo do tej pory ucieka od takich imprez. Na przyład nigdy nie objęła patronatem Parady Równości, choć Jako Prezydent Miasta mogłaby by maszerować na jej czele i wspierac ostakie inicjatrywy.
Paweł   dodane przez Facebooka 25.10.2017 8:40
Ciekawe czy HGW przyjdzie ze swoją dziewczyną, czy jednak sama ?
Karol   dodane przez Facebooka 25.10.2017 8:02
Komuś się pali grunt pod nogami.
Unda   dodane przez Facebooka 25.10.2017 6:28
No proszę, proszę. Czego jak czego, ale tego się nei spodziewałam.
don_diego44 (52) Tychy 25.10.2017 1:22
Hanię G. powinni wozić w klatce po Warszawie a te pięćdziesiąt tysięcy Warszawiaków nękanych, prześladowanych i wyrzucanych z mieszkań powinno mieć możliwość rzucania zgniłymi jajami w delikwentkę.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Hanna Gronkiewicz-Waltz powita aktywistów LGBT w Warszawie Fot. za: kph.org.pl
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku