Donald Trump z tęczową flagą na wiecu

Wybory w USA za sześć dni

Dodano: 02.11.2016, Aktualizacja: 02.11.2016

Donald Trump uważa się za przyjaciela społeczności LGBT, by to udowodnić - na wiecu w Kolorado pojawił się z... tęczową flagą z napisem "LGBTs for Trump". Co na to Hillary Clinton? Przypomnijmy, że już za kilka dni dowiemy się, kto zastąpi w Białym Domu Baracka Obamę.


Podczas wiecu w miejscowości Greely w stanie Kolorado, Donald Trump pojawił się... z tęczową flagą. Flaga z napisem "LGBTs for Trump" wywołała radość zgromadzonych na wiecu zwolenników kandydata Partii Republikańskiej. W trakcie swojego przemówienia Trump nie nawiązał jednak w żaden sposób do kwestii LGBT.

Do gestu z flagą sceptycznie podchodzą Amerykanie i Amerykanki LGBT, przypominając w mediach społecznościowych, że Trump zapowiedział m.in. powołanie konserwatywnych sędziów do Sądu Najwyższego, a kandydat na wiceprezydenta, Mike Pence, ma długą homofobiczną historię jako gubernator Indiany.

Co na to Hillary Clinton? "Donald Trump mówi, że jest "prawdziwym przyjacielem społeczności LGBT". Chyba nie" - napisała na Twitterze kandydatka na prezydentkę.

Przypominamy, ze wybory w USA już za sześć dni. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi materiałami na ten temat pod tagiem #WYBORYWUSA!

(red)