Biseksualna strona muzyki

Środowy przegląd muzyczny (21.09.2016)

Dodano: 21.09.2016, Aktualizacja: 21.09.2016

Staramy się pokazywać Wam muzyczne nowości, premiery klipów bądź mało znane starocie, które odkopaliśmy. Dziś kolejna odsłona środowego przeglądu muzycznego. Zapraszamy także na fanpage cyklu na Facebooku.


Za kilka dni (23.09) będziemy obchodzić Dzień Biseksualności, a do końca tygodnia w USA trwa Tydzień Biseksualności: z tej okazji przypominamy kilku artystów, którzy biseksualny coming out mają już dawno za sobą.

LADY GAGA

Mother Monster nigdy nie ukrywała swojej biseksualności, głośno mówiła o tym, że "kręcą ją kobiety". W 2009 roku w programie Barbary Walters gwiazda powiedziała: "Tak, lubię kobiety. Miałam stosunki seksualne z kobietami, jasne". Przypomnijmy, że w lipcu Gaga rozstała się z Taylorem Kinneyem, z którym była pięć lat.

Nowa płyta coraz bliżej.BRIAN MOLKO

Biseksualny lider Placebo przyznał w 2011 roku, że żałuje, iż tak otwarcie mówił o swojej seksualności, gdyż to w dużej mierze odwróciło uwagę od muzyki zespołu. Molko nie ukrywał jednak, że wtedy było to dla niego ważne. Pamiętajmy, że zespół angażuje się w kwestie LGBT i mówi głośno np. o dyskryminacji i równości małżeńskiej.

W tym roku mija 20 lat od wydania debiutanckiej płyty Placebo, w październiku zespół zagra w Warszawie.BILLIE JOE ARMSTRONG

Wokalista Green Day już w 1995 roku powiedział, że "zawsze uważałem się za biseksualistę". "To coś, co zawsze mnie interesowało. Myślę, że ludzie rodzą się biseksualni i nasi rodzice oraz społeczeństwo sprawiają, że zaczynamy myśleć: - o nie, nie mogę! Mówią, że to tabu i w naszych głowach rośnie myśl, że to coś złego. To wcale nie jest złe, to coś pięknego!" – mówił muzyk w rozmowie z "The Advocate".

Nowa płyta już 7. października, w styczniu koncert Green Day w Krakowie. Kto się wybiera?HALSEY

Pod pseudonimem Halsey ukrywa się 21-letnia Ashley Nicolette Frangipane, która urodziła się w New Jersey. Młoda gwiazdka "zadebiutowała" w mediach mainstreamowych m.in. bardzo kobieco-kobiecym klipem do piosenki "Ghost". Halsey nie ukrywa tego, że jest biseksualna: ostatnio odpowiedziała na krytyczny w jej stronę artykuł w "Buzzfeed", zarzucający jej to, że publicznie jest za mało... queerowa. "Sorry, że nie jestem dla was wystarczająco lesbijska" - napisała na Twitterze artystka, zarzucając publikacji ignorowanie 8 lat jej queerowego istnienia w mediach społecznościowych.JAMIE STEWART

Amerykański muzyk, znany przede wszystkim z zespołu Xiu Xiu.AMANDA PALMER

Żona pisarza Neila Gaimana, popularność przyniósł jej zespół Dresden Dolls, ale od lat z sukcesem rozwija też karierę solową. Biseksualna artystka mówiła w rozmowie z AfterEllen w 2007 roku, że "jestem biseksualna, ale to nie jest coś o czym często myślę. Spałam z kobietami, spałam z facetami, więc chyba tak się to nazywa". Palmer głośno też mówi o tym, że nie jest monogamiczna i że zawsze tworzyła otwarte związki.#ŚRODOWY PRZEGLĄD MUZYCZNY na QUEER.PL

Playlista Środowy Przegląd Muzyczny 2016