Jak zostać disneyowską księżniczką?

Dragowe warsztaty z Kim Lee i Verą Cruzem

Dodano: 19.07.2016, Aktualizacja: 19.07.2016

Stowarzyszenie bez!miar zaprasza na warsztaty dragowe z drag queen Kim Lee i drag kingiem, Verą Cruzem, które odbędą się 22 lipca o godz. 19.00 w Warszawie.


Motywem przewodnim zajęć będą postacie ze świata magii i czarów. Uczestnicy na jedną noc staną się księżniczkami rodem z filmów Disneya, a uczestniczki wcielą się w mitycznych wojowników. Ta odsłona warsztatów dragowych zadaje kłam wizji ról płciowych, które są w bajkach wyraźnie zarysowywane. Jedynie nieliczne baśniowe postaci wychodzą poza te role, jak chociażby Mulan czy Urszula ("Mała Syrenka").

Uczestnicy i uczestniczki wysłuchają wykładu o kulturze drag, przejdą metamorfozę, wezmą udział w sesji zdjęciowej oraz wystąpią przed publicznością w klubie.

To już piąte warsztaty dragowe organizowane ze Stowarzyszeniem bez!miar, czwarte w warszawskim Blok Barze. Tym razem mentorką osób uczestniczących będzie niepowtarzalna Kim Lee, jedna z najpopularniejszych drag queen w kraju, która słynie ze swoich bajkowych kreacji i czarujących występów. Każde kolejne tego typu zajęcia wzbogacane są o dodatkowe atrakcje.

Wydarzenie odbywa się w ramach VI edycji Magic Drag Queen Festival, którego finałowa impreza będzie mieć miejsce dzień później w klubie Galeria. Koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 25 PLN. Zebrane środki posłużą na zakup kosmetyków i elementów garderoby.

By zapisać się na warsztaty dragowe, wystarczy do 20 lipca wysłać maila na adres: kontakt@bezmiar.org.pl Zapraszamy!

Szukasz ciekawych wydarzeń LGBT i LGBT-friendly? Zapraszamy do zapoznania się z naszym QUEEROWYM ROZKŁADEM JAZDY!