Masłowska o tęczy: zapraszamy na grilla!

Mister D. na 11 listopada

Dodano: 11.11.2014, Aktualizacja: 11.11.2014

"Tęcza, to już pedalskie są wymysły. Komu to szkodziło, że normalnie było. Pusto, szaro. Ludziom do twarzy przynajmniej pasowało" - śpiewa Dorota Masłowska w utworze "Tęcza", do którego klip miał swoją premierę we wtorek, 11 listopada. A w nim - m.in. śpiewający do tęczowego wibratora Michał Piróg.


Kilka osób rannych, ponad 200 osób zatrzymanych, zniszczone ulice, bójki na warszawskiej Pradze - tak krótko podsumować można dzisiejszy Marsz Niepodległości. Organizatorzy wydarzenia odcinają się jednak od zamieszek.

Dziś też klip do piosenki "Tęcza" zaprezentował zespół Mister D., z Dorotą Masłowską na czele. "Piosenkę napisałam, kiedy media kolejny raz doniosły, że ktoś podpalił Tęczę na Placu Zbawiciela. Ten rytuał jej palenia jest bardzo wymowny: ma w sobie coś i z wielkiego grilla, i z wielkiego stosu. Ale pod całą groteską jest to akt nienawiści, która staje się naszym chlebem powszednim. Ta piosenka jest o tym, że źle gdy na sztandar tej nienawiści wciągany jest Bóg i Polska. Stąd data premiery" - mówi piosence i klipie pisarka, a od niedawna i piosenkarka.

W przygotowanym przez Macieja Szupicę klipie widzimy m.in. Michała Piróga.Jak Wam się podoba odpowiedź Doroty na "tęczofobię" narodowców?

(red)