Scenarzystka Orange is the New Black lesbijką

Coming out dzięki telewizji

Dodano: 15.09.2014, Aktualizacja: 15.09.2014

To już oficjalne: jedna z głównych scenarzystek hitu Netflixa "Orange is the New Black", Lauren Morelli, rozwiodła się z mężem. Właśnie dzięki serialowi Morelli zrozumiała, że jest lesbijką. Scenarzystka spotyka się z aktorką Samirą Wiley, panie poznały się na planie serialu.


Lauren Morelli i Steve Basilone, także scenarzysta, byli parą od sześciu lat, małżeństwem od dwóch. Po kilku miesiącach małżeństwa Morelli zdała sobie sprawę, że jednak woli kobiety. Para zdecydowała się na separację, a Lauren zaczęła się spotykać z koleżanką z planu, wcielającą się w Poussey Washington Samirę Wiley. Lauren i Steve pozostali podobno przyjaciółmi.

Morelli i Wiley spotykają się od początku 2014 roku, ale publicznie razem pojawiły się dopiero podczas sierpniowej gali rozdania nagród Emmy. W maju Morelli opublikowała coming-outowy artykuł w Mic.com. "Kręciliśmy scenę z Larry'm i Piper, w której w końcu muszą być ze sobą szczerzy, po miesiącach kłamstw. To była scena, którą bezwstydnie pożyczyłam z własnego życia i gdy patrzyłam na Jasona Biggsa, powtarzającego "Nie wiem czy możesz", po tym, gdy Piper błaga go, by pozwolił jej naprawić błędy, świat wokół mnie rozmazywał się i czułam, że sztuka imituje życie. Albo odwrotnie, czasem ciężko określić. Do końca dnia próbowałam nie rozpłakać się i ledwo trzymałam się na nogach" - podkreślała Morelli w szczerym tekście o wewnętrznej walce, myślach samobójczych, bólu z powodu zranienia ukochanej osoby i odkrywaniu, a w końcu zaakceptowaniu siebie.

Look how excited I am! So much gum! “@OITNB: Whip your hair(net) back & forth, production has started on #OITNB S2! pic.twitter.com/ZGx0SH3fkp

— Lauren Morelli (@lomorelli) lipiec 30, 2013
"Orange is the New Black" to komediodramat oparty na bestsellerowych wspomnieniach autorstwa Piper Kerman pod tym samym tytułem. Dobrze sytuowana mieszkanka Brooklynu, Piper Chapman (Taylor Schilling), zostaje skazana na karę piętnastu miesięcy pozbawienia wolności, na skutek związku z dilerką narkotyków Alex (Laura Prepon) sprzed blisko dekady. Aby spłacić swój dług wobec społeczeństwa, Piper musi zamienić wygodne życie w Nowym Jorku, u boku narzeczonego Larry'ego (Jason Biggs), na pomarańczowy kombinezon i społeczność więzienną. Wkrótce zaczyna kwestionować wszystko, w co dotąd wierzyła i tworzyć sojusze z grupą ekscentrycznych i szczerych do bólu więźniarek.

Trzeci sezon serialu ma mieć swoją premierę w czerwcu przyszłego roku.

(md)