Queerowy rozkład jazdy

Imprezy, spotkania i tango

Dodano: 09.01.2014, Aktualizacja: 09.01.2014

Queerowe śniadanie w Krakowie, impreza Les in Dress we Wrocławiu, czy spotkanie z autorami książki "Wyzywająca miłość" w Katowicach? W najbliższych dniach zapraszamy na kilka ciekawych queerowych wydarzeń!


WROCŁAW

Bogini może być sexy. Bogini może być groźna. Bogini może być zmysłowa i słodka! Odkryj w sobie swoją Boginię! Zrób się na bóstwo i przyjdź na imprezę Les in dress. Zajrzyj pod spódnicę Wielkiej Bogini – namawiają organizatorzy imprezy Les in Dress, która już w piątek (10.01.2014, godz. 19.00, Coffee Planet, Rynek 7) we Wrocławiu. W programie konkursy i spotkanie z rzeźbiarką Iwoną Demko.

KRAKÓW

Fundacja Kultura dla Tolerancji zaprasza na szesnastą już odsłonę Queer Morning - spotkanie w niezobowiązującej atmosferze połączone z luźną wymianą zdań i newsów dotyczących społeczności LGBTQF (namawiamy do przyniesienia własnych wypieków, sałatek itp.) - 12.01.2013, godz. 12.00, sibro, ul. Węgłowa 4.

GDAŃSK

Stowarzyszenie na Rzecz Osób LGBT Tolerado zaprasza noworocznie m.in. na lekcje tanga dla początkujących, grupę kobiet, czy grupę dla rodziców. Więcej informacji na stronie Tolerado!

KATOWICE

16 stycznia o godz. 1830 w katowickim Archibarze przy ul. Dyrekcyjnej odbędzie się spotkanie z autorami książki pt. "Wyzywająca miłość" – Katarzyną Jabłońską i Cezarym Gawrysiem. Książka ukazała się w październiku nakładem Wydawnictwa Więź, poświęcona jest problematyce styku pomiędzy wiarą chrześcijańską a homoseksualizmem. Książka zasadniczo nie neguje nauczania Kościoła Katolickiego na ten temat, stawia jednak wiele pytań, na które współczesny Kościół wydaje się być w kłopocie z odpowiedzią. Książka obok świadectw osób homoseksualnych oraz ich rodzin, zawiera  szereg wypowiedzi znanych osób duchownych z kręgu KRK w tym m.in. ks.prof. Andrzeja Szostka, ks. Jacka Prusaka SJ. "Chociaż książka ta nie w pełni satysfakcjonuje wszystkich członków naszego ruchu, który zasadniczo domaga się uznania przez Kościoły chrześcijańskie związków osób tej samej płci, postanowiliśmy podjąć wysiłek organizacji spotkań z autorami, aby umożliwić dyskusję w środowiskach samych zainteresowanych jak i osób spotykających się z tym zagadnieniem" – przekonują organizatorzy spotkania, Grupa Chrześcijan LGBTQ, Wiara i Tęcza.