Światowy Dzień Walki z AIDS na OUTFILM

"Młodzi pozytywni" za darmo do końca grudnia!

Dodano: 30.11.2018, Aktualizacja: 03.12.2018

Z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS wraz z OUTFILM przygotowaliśmy dla Was kolekcję filmów, w których poruszany jest temat HIV i AIDS. Wśród 15 tytułów są m.in. "Tom of Finland", miniserial "Nigdy nie ocieraj łez bez rękawiczek", a także film, który OUTFILM udostępnia za darmo do końca grudnia - "Młodzi pozytywni". Zobaczcie jakie inne tytuły znalazły się w naszej kolekcji!


Od 1988 roku 1. grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS. By pomagać, szerzyć świadomość, przypominać o konieczności testowania, udzielać wsparcia tym, którzy żyją z wirusem. Temat HIV i AIDS jest chętnie poruszany przez reżyserki i reżyserów filmowych.Przygotowaliśmy dla Was kolekcję filmów poruszających temat HIV i AIDS, które znajdziecie na OUTFILM. Wśród 15 tytułów proponujemy m.in. historię fińskiego artysty "Tom of Finland" i trzyczęściowy miniserial nakręcony na podstawie szwedzkiej trylogii książek "Nigdy nie ocieraj rąk bez rękawiczek".

Dodatkowo OUTFILM udostępnia jeden z filmów, które znalazły się w naszej kolekcji, za darmo do końca grudnia! To "Młodzi pozytywni" - portret młodych ludzi seropozytywnych, którzy godzą się ze swoją chorobą i chcą nadal godnie żyć. Dzięki edukacji i nowym lekom starają się wymazać piętno i strach przed AIDS.
Film "Młodzi pozytywni" próbuje pokazać, jak wygląda życie ludzi seropozytywnych dzisiaj. Osoby, które zgodziły się wystąpić przed kamerą, bez żadnej cenzury opowiadają o swojej codzienności: o szoku związanym z diagnozą, o randkach z innymi zarażonymi lub zdrowymi, o tym, jak to naprawdę jest z dostępnymi lekarstwami.
(ab)