Cynthia Nixon wystartuje na gubernatorkę stanu Nowy Jork?

Z filmowego planu do polityki

Dodano: 08.03.2018, Aktualizacja: 08.03.2018

Cynthia Nixon, najbardziej znana z roli w "Seksie w wielkim mieście", "rozważa" wystartowanie w wyborach na gubernatorkę stanu Nowy Jork. "Wielu zmartwionych nowojorczyków namawia Cynthię do tego, gdy podejmie decyzję na pewno ją upubliczni" - mówi rzeczniczka ujawnionej aktorki.


Cynthia Nixon to gwiazda serialu "Seks w wielkim mieście", w którym wcielała się w prawniczkę, Mirandę. Ujawniona biseksualistka jest także działaczką na rzecz praw społeczności LGBT. W 2012 roku poślubiła swoją partnerkę, Christine Marinoni. Panie wspólnie wychowują trójką dzieci.

Co ciekawe - Marinoni współpracuje z obecnym burmistrzem Nowego Jorku, Billem de Blasio, którego w przeszłości wspierała Nixon. Jak donoszą amerykańskie media - teraz sama aktorka zastanawia się nad startem w wyborach na gubernatorkę stanu.Z polityką Nixon "romansuje" już od dłuższego czasu: nie tylko głośno krytykuje Donalda Trumpa i Mike'a Pence'a, ale przede wszystkim - obecnego gubernatora Nowego Jorku, Andrew Cuomo. Obrywa się także Demokratom, którzy jej zdaniem oderwani są od życia zwykłych Amerykanów na rzecz wielkich korporacji. 

Aktorka zabierała też głos podczas demonstracji przeciwko Donaldowi Trumpowi, zwracając uwagę na rolę praw LGBT.

"Odzyskiwanie kraju będzie wymagało od nas kroku naprzód i działania - potrzebujemy więcej kobiet, więcej osób o niebiałym kolorze skóry, ludzi queer i Amerykanów, którzy po raz pierwszy wejdą do polityki" - pisała Nixon na Twitterze w styczniu.

Co na to Cuomo? "W tym biznesie nie możesz pozwolić, by takie rzeczy cię obchodziły. Inaczej długo nie wytrwasz" - powiedział dziennikarzom rozbawiony gubernator.

(md)