Dzień Kobiet na QUEER.PL

Czekamy na życzenia dla Waszych dziewczyn i żon

Dodano: 08.03.2018, Aktualizacja: 08.03.2018

Dziś Międzynarodowy Dzień Kobiet. W całej Polsce, ale i w wielu miejscach na świecie, odbędą się demonstracje Międzynarodowego Strajku Kobiet, którego jednym z postulatów jest "Polska dla wszystkich", w tym dla osób LGBTQIA+. A my zachęcamy Was do składania na naszym portalu życzeń Waszym dziewczynom, żonom, przyjaciółkom, siostrom, matkom, babciom, koleżankom i współpracowniczkom. Pokażmy, że kobiety niehetero, jak i transpłciowe są wśród nas.


Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet - w tym roku kobiety ponownie domagają się swoich praw, a nie kwiatków. W wielu miejscach w Polsce i na świecie odbędą się dziś spotkania, debaty, wystawy, ale przede wszystkim demonstracje i marsze w obronie praw kobiet i przeciwko przemocy. Zachęcamy do udziału w wydarzeniach w Waszych miastach.

Po akcji walentynkowej zachęcamy Was do składania życzeń Waszym dziewczynom i żonom. Ale też niehetero przyjaciółkom, siostrom, matkom, babciom, koleżankom, czy współpracowniczkom. Ostatnio często u nas na portalu wybrzmiewa głos, że lesbijki i biseksualistki są w Polsce niewidzialne. Z okazji Dnia Kobiet - oddajemy Wam głos.


Co trzeba zrobić, żeby i Wasze życzenia się pojawiły? Możecie pisać na nasz adres redakcyjny, na Facebooku,Twitterze, Instagramie, czy po prostu podzielić się Waszymi życzeniami w mediach społecznościowych - nie zapomnijcie nas otagować!
Czego my Wam życzymy? Żeby Polska zobaczyła w końcu i Wasze związki oraz rodziny. Byście mogły czuć się bezpiecznie i mogły się realizować. Dziewczyny, w Was wielka siła!

(red)