To będzie chłopiec!

Daley i Black o rodzicielstwie osób LGBT

Dodano: 07.03.2018, Aktualizacja: 07.03.2018

Tom Daley i Dustin Lance Black w walentynki ogłosili, że ich rodzina się powiększy. W tym tygodniu dowiedzieliśmy się, że to będzie... chłopiec! W audycji "Happy Place" opowiedzieli też o przygotowaniach do rodzicielstwa i hejcie, który ich spotkał po ogłoszeniu, że zostaną ojcami.


Na początku maja Tom i Dustin, jedna z najbardziej popularnych par gejowskich, wzięli ślub. W wywiadzie dla "Belfast Telegraph" Tom powiedział, że od kiedy są już małżeństwem, zaczęli myśleć o założeniu rodziny i posiadaniu dzieci. "Nie teraz. W przyszłości..." - dodał. Para jest ze sobą od 2013 roku. 

W walentynki Tom Daley i Dustin Lance Black podzielili się w mediach społecznościowych zdjęciem USG, o czym rozpisywały się chyba wszystkie media: od sportowych po tabloidy. Nie wszystkim jednak wiadomość ta się spodobała: głośno było o kilku artykułach w brytyjskiej prasie, krytykujących Toma i Dustina za formę ogłoszenia tej wiadomości, czy za to, że zdecydowali się surogatkę.
W audycji Fearne Cotton, "Happy Place", odnieśli się także do hejtu. "Kim Kardashian ludzie współczuli, bo nie mogła mieć dziecka z powodów zdrowotnych i mówili: jak uroczo, że surogatka będzie mogła jej pomóc. Ale każda gejowska para, która nie może mieć dziecka, ale bardzo chce je mieć, jak każda para heteroseksualna, jest traktowana zupełnie inaczej" - mówił Daley. I dodawał, że na świecie jest mnóstwo osób, które nie mogą mieć dzieci: czy to z powodów zdrowotnych, czy problemów z płodnością, ale par heteroseksualnych nikt tak nie atakuje.

Black żartował, że... chociaż bardzo się starali, to się nie udało.

Panowie powiedzieli też, że surogatka chce pozostać anonimowa, ale nie ukrywali, że to ktoś, kogo bardzo kochają. A do zostania rodzicami przygotowują się od dwóch lat.

I co jeszcze? No przecież - to będzie chłopiec!

(md)