Wysyłamy Voces Gaudii do Monachium!

Festiwal chórów LGBTQ

Dodano: 06.03.2018, Aktualizacja: 06.03.2018

Voces Gaudii, pierwszy tęczowy chór w Polsce, ma szansę wystąpić podczas festiwalu Various Voices w Monachium. Czy wiecie, że to największy festiwal chórów LGBTQI w całej Europie? Wszystko zależy jednak od nas - pomożecie?


Tęczowe chóry są bardzo popularne na całym świecie. Pierwszy w Polsce, Voces Gaudii, został założony w sierpniu 2014 r. przez profesjonalnych muzyków. W chwili obecnej liczy ok. 20 członków.Voces Gaudii możecie posłuchać (i zobaczyć) na wielu wydarzeniach LGBT w całym kraju: festiwalach, konferencjach, marszach. Teraz mają okazję zaprezentować się (i naszą społeczność) na największym festiwalu tęczowych chórów w Europie - Various Voices. W wydarzeniu udział bierze 100 chórów, łącznie - ok. 3500 śpiewaków i śpiewaczek!

"Various Voices to dla nas nie tylko możliwość reprezentowania polskiej społeczności LGBT+ za granicą. To także okazja do wymiany doświadczeń i opowiedzenia o tym jak wygląda sytuacja osób LGBT+ w Polsce. Bardzo chcemy wystąpić w Monachium. Jedyne co stoi na naszej drodze to finanse" - mówi Misza czerniak, dyrygent i założyciel chóru.Dlatego Voces Gaudii prosi Was o pomoc - by cały chór mógł wziąć udział w wydarzeniu - potrzeba 15 tys. złotych. Połowa sumy to wynajem autokaru. Z reszty zebranej kwoty ufundowane zostaną stypendia dla chórzystów, którzy nie są w stanie pokryć kosztów dojazdów, zakwaterowania i pobytu na miejscu.

Oczywiście - czekają i nagrody! Więcej informacji na stronie zbiórki.

Pomagamy śpiewająco!

(red)