Pierwszy taniec nagrany... nowym iPhonem

Reklama, która nie wszystkim się spodobała

Dodano: 27.02.2018, Aktualizacja: 27.02.2018

Firma Apple postanowiła uczcić równość małżeńską w Australii, a przy okazji sprzedać nam nowego Iphone'a X. Firma wypuściła serię spotów reklamowych, zatytułowanych "Pierwszy taniec". A w nich - gejowskie i lesbijskie śluby. Reklama nie wszystkim się jednak spodobała. Dlaczego?


Za kilka dni wielka parada z okazji Mardi Gras w Sydney, którą swoim występem uświetni Cher. To z pewnością będzie też dla mieszkańców i mieszkanek Australii wyjątkowe wydarzenie - bo od początku roku pary jednopłciowe mogą cieszyć się w kraju równością małżeńską.

Nieprzypadkowo firma Apple wybrała więc akurat ten tydzień na zaprezentowanie w Australii swojej nowej kampanii, dotyczącej Iphone'a X.Składają się na nią filmiki, zatytułowanie "First dance", czyli "Pierwszy taniec". Widzimy w nich szczęśliwe pary jednopłciowe i ich śluby - nagrane oczywiście nowym telefonem.

Filmiki spotkały się z raczej pozytywnym odbiorem, ale pojawiły się i słowa krytyki. Aktor James Woods, który już w przeszłości dał się poznać jako raczej nie nasz sojusznik, skomentował na Twitterze kampanię słowami: "Ewidentnie heteroseksualne pary nie mieszczą się w różnorodnej wizji świata Tima Cooka".

A Wam jak się podoba?(red)