Dom z "Tamtych dni, tamtych nocy" jest na sprzedaż

Za blisko 3 miliony dolarów

Dodano: 19.02.2018, Aktualizacja: 19.02.2018

Wakacyjny dom rodziny Perlmanów z "Tamtych dni, tamtych nocy" jest na sprzedaż. Cena to zaledwie 2,7 milionów dolarów. Ale w zamian - kilkanaście sypialni, kilka łazienek, ogromny ogród i - przede wszystkim - włoska pogoda, sielskość lombardzkiej mieściny i wiekowe mury wokół. Zachęceni?


Według wielu to właśnie ten dom jest jednym z głównych bohaterów filmu. Bez względu jednak na to, czy tak jest, czy nie - dom sprawiał, że chociaż przez chwilę mogliśmy się poczuć jak na sielskich wakacjach poza miastem. 

Teraz dom jest na sprzedaż. Wybudowaną w XVI wieku willę można kupić za 2,7 milionów dolarów. Luca Guadagnino, reżyser filmu "Tamte dni, tamte noce", zna ten dom od lat i nawet myślał, żeby go kupić. Ale w związku z tym, że przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych, zrezygnował ze swoich zamiarów. 

Dom ma 14 sypialni i 7 łazienek. Za strop odpowiedzialny jest Aurelio Busso, uczeń Rafaela. Znajduje się w miejscowości Moscazzano niedaleko Cremy, gdzie mieszka ok. 1000 mieszkańców. Początkowo był fortecą, a dopiero z czasem przebudowano go na dom. Otacza go dwuhektarowy ogród. 

Biuro nieruchomości, które zajmuje się jego sprzedażą zaznacza, że willa nie jest umeblowana w sposób, jaki mogliśmy zobaczyć w filmie. Całą ofertę możecie zobaczyć pod linkiem"Tamte dni, tamte noce" to miłosna opowieść o 24-latku i 17-latku. Nastoletni chłopak zakochuje się w gościu, który przyjechał na wakacje do jego rodziców, którzy co roku goszczą kogoś z innego miejsca na świecie. Wręcz urządzają swoisty casting. Scenariusz jest adaptacją powieści André Acimana o tym samym tytule.  Za scenariusz odpowiada James Ivory - reżyser kultowego już gejowskiego filmu "Maurycy", czy "Okruchów dnia". W głównych rolach: Armie Hammer, Amira Casar, Timothée Chalamet, Victoire Du Bois, Esther Garrel, Michael Stuhlbarg. Film wyreżyserował Luca Guadagnino.

(ar)