Ryan Murphy wart 300 mln dolarów

Ujawniony reżyser podpisał kontrakt z Netflixem

Dodano: 16.02.2018, Aktualizacja: 16.02.2018

To była kwestia czasu? Ryan Murphy podpisał kontrakt z Netflixem wart 300 mln dolarów - mają powstać dwa nowe seriale. Dużo nie wiemy, ale znając Murphy'ego możemy się spodziewać wątków LGBT.Nie wiemy jeszcze zbyt wiele, prócz tego, że kontrakt opiewa na sumę 300 milionów dolarów i będzie trwał 5 lat. Na chwilę obecną, jak zauważa "The New York Times", jest to rekord. 

Jedną z produkcji będzie "Ratched". Tak naprawdę o tym, że serial o przerażającej siostrze z "Lotu nad kukułczym gniazdem" powstanie, informowano już we wrześniu - za zgodą Fox'a, z którym Murphy kończy współpracę w czerwcu. Mają powstać dwa sezony - 18 odcinków. Główną rolę ma grać ujawniona Sarah Paulson. Będzie to historia siostry Ratched, która - w serialu - z pielęgniarki w szpitalu psychiatrycznym przeobraziła się w tyrankę, która zaczęła rządzić placówką. Murphy ma wyreżyserować pierwszy, pilotażowy, odcinek. Drugą produkcją ma być "The Politician" z Barbrą Streisand i 
Gwyneth Paltrow. Serial będzie komedią społeczną, której bohaterem będzie ambitny polityk z Santa Barbara (Ben Platt). Każdy sezon serialu "The Politician" ma opowiadać o innych wyborach. Zdjęcia do serialu mają ruszyć latem 2018 roku.

"Historia trwa. Jestem dzieciakiem z Indiany, który do Hollywood przyjechał z 55 dolarami w kieszeni" - powiedział podczas konferencji Murphy. Ted Sarandos uważa, że seriale Murphy'ego idą z duchem naszych czasów, odpowiadają potrzebom widzów i są w pełni profesjonalne. Dodaje, że twórca "AHS" redefiniuje gatunki i zmienia historię telewizji. 

Nie wiadomo póki co, czy w serialach zobaczymy bohaterów LGBT, ale znając Murphy'ego - na pewno. I to nie jednego. 

(ar)