Ryan Murphy wart 300 mln dolarów

Ujawniony reżyser podpisał kontrakt z Netflixem

Dodano: 16.02.2018, Aktualizacja: 16.02.2018

To była kwestia czasu? Ryan Murphy podpisał kontrakt z Netflixem wart 300 mln dolarów - mają powstać dwa nowe seriale. Dużo nie wiemy, ale znając Murphy'ego możemy się spodziewać wątków LGBT.


Nie wiemy jeszcze zbyt wiele, prócz tego, że kontrakt opiewa na sumę 300 milionów dolarów i będzie trwał 5 lat. Na chwilę obecną, jak zauważa "The New York Times", jest to rekord. 

Jedną z produkcji będzie "Ratched". Tak naprawdę o tym, że serial o przerażającej siostrze z "Lotu nad kukułczym gniazdem" powstanie, informowano już we wrześniu - za zgodą Fox'a, z którym Murphy kończy współpracę w czerwcu. Mają powstać dwa sezony - 18 odcinków. Główną rolę ma grać ujawniona Sarah Paulson. Będzie to historia siostry Ratched, która - w serialu - z pielęgniarki w szpitalu psychiatrycznym przeobraziła się w tyrankę, która zaczęła rządzić placówką. Murphy ma wyreżyserować pierwszy, pilotażowy, odcinek. Drugą produkcją ma być "The Politician" z Barbrą Streisand i 
Gwyneth Paltrow. Serial będzie komedią społeczną, której bohaterem będzie ambitny polityk z Santa Barbara (Ben Platt). Każdy sezon serialu "The Politician" ma opowiadać o innych wyborach. Zdjęcia do serialu mają ruszyć latem 2018 roku.

"Historia trwa. Jestem dzieciakiem z Indiany, który do Hollywood przyjechał z 55 dolarami w kieszeni" - powiedział podczas konferencji Murphy. Ted Sarandos uważa, że seriale Murphy'ego idą z duchem naszych czasów, odpowiadają potrzebom widzów i są w pełni profesjonalne. Dodaje, że twórca "AHS" redefiniuje gatunki i zmienia historię telewizji. 

Nie wiadomo póki co, czy w serialach zobaczymy bohaterów LGBT, ale znając Murphy'ego - na pewno. I to nie jednego. 

(ar)