Queerowa eksplozja w Warszawie

Za tydzień premiera!

Dodano: 15.02.2018, Aktualizacja: 16.02.2018

Zapraszamy na pierwszą odsłonę niezwykłego dragowego teatro-kabaretu, który już 23 lutego będzie można obejrzeć w warszawskim Pogłosie. Zapewniamy - tego jeszcze nie było!


Nad polską scenę klubową nadciąga nowy twór chorych wyobraźni rozchwianych emocjonalnie i intelektualnie performerów/performerek polskiego LGBTQIA. Pierwszy nieheteronormatywny, dragowy kabaret, klubowo-teatralny serial, w którym zabłysną gwiazdy, gwiazdki, komety i czarne dziury polskiej sceny queerowej. Chaos rządzi, a koniec wcale nie jest taki bliski!

QUEER EXPLOSION to nowatorski projekt pomysłu Aldony Relax, szczecińsko-warszawskiej drag queen i DJane, tworzony we współpracy z Drag Queer Charlotte, Enolą Gay, Lolą Noir i innymi performerami warszawskiej sceny. Polityczna niemoc i narastająca frustracja polskiego LGBTQIA skłoniły artystów do połączenia sił na rzecz stworzenia teatralnej utopii, w której fikcyjni bohaterowie dzielnie rozprawią się z głęboko skrywanymi traumami, a następnie z wdziękiem i bezczelnością spełnią swoje najdziksze sny.

Pierwszy odcinek, pt. POST-APOCALYPSE PARADISE, będzie można zobaczyć już 23 lutego w warszawskim klubie Pogłos! Akcja dzieje się w Szarym Imperium, w roku cybernastym, gdzie kapitalizm osiągnął swój zdehumanizowany szczyt. Nikomu nie chce się pracować, ale pracować muszą wszyscy. A nad tym oceanem beznadziei panuje jego impotencja, Mały Wielki Imperator. Nikt nie spodziewa się jednak, że nadciąga tęczowa rewolucja, która wywróci ten przykry świat do góry obcasami..."Naszym projektem planujemy rozwalić wszelkie normy, zwłaszcza heteronormy (przygotujcie się na solidny genderfuck!). Będzie burleska, drag show, wyciek z reaktora brokatowego oraz ekstatyczny taniec ciał dalekich od standardów photoshopa. Ale nieobce są nam również kwestia ekonomicznej eksploatacji kobiet (zwłaszcza w sektorze naukowym), a także zagadnienie intergalaktycznego kultu supermodelek" - podkreśla Aldona.

Oczywiście po wszystkim - staropolskie disco & techno.

Ekipa produkująca się na scenie:
Aldona Relax
Charlotte Drag Queer
Enola Gay
Gąsiu
Hieemeras
Liv
Lola Noir
Lucy D’Arc
Margery Skelton
Uel To Uel
Avtomat

Scenariusz i reżyseria - Tomasz Szczepanek

Pod naszym patronatem!

WYDARZENIE NA FACEBOOKU


Szukasz ciekawych wydarzeń LGBT i LGBT-friendly? Zapraszamy do zapoznania się z naszym QUEEROWYM ROZKŁADEM JAZDY!