Księżniczka-lesbijka z Hawajów

Historia jak z filmu

Dodano: 09.02.2018, Aktualizacja: 09.02.2018

Abigail Kinoiki Kekaulike Kawananakoa jest ostatnią potomkinią królewskiej rodziny z Hawajów. Ma 91 lat i jest lesbijką. Jej życie jednak nie jest usłane różami, a jeżeli już to pełnymi kolców. Księżniczka walczy o odzyskanie majątku ze swoim prawnikiem. A gdyby historia potoczyłaby się inaczej, byłaby królową wysp...


Nie przejmujcie się, my też nie wiedzieliśmy, że Hawaje mają swoją rodzinę królewską. Jedną potomkinią jest 91-letnia księżniczka Abigail Kinoiki Kekaulike Kawananakoa, która jest też lesbijką. Księżniczka, która powinna była przywyknąć do mieszkania w zamku lub pałacu, wśród służby i cennych przedmiotów, ubrań od najlepszych krawców i diamentów, nie miała łatwego życia, jakie moglibyśmy sobie wyobrazić...

Abigail ma żonę - w październiku wzięła ślub ze swoją partnerką, Veronica Gail Worth, która jest o 30 lat młodsza od swojej monarszej żony. Panie są ze sobą już ponad 20 lat. Ta różnica wieku niestety nie podoba się ludziom, którzy uważają, że to mariaż - co tu kryć - interesowny. 

Aktualnie Kawananakoa stara odzyskać się dostęp do swojego majątku, wartego ponad 250 milionów dolarów, który przejął jej były prawnik, Michael Lilly. Uważa on, że księżniczka nie jest w pełni władz umysłowych po przebytym czerwcowym udarze. Ale nie tylko. 

Wiele wskazuje, że Veronica potrafi być agresywna - księżniczka ponoć ma wiele widocznych siniaków i ran. Worth ma skomplikowaną przeszłość - w latach 80. z ówczesnym mężem zostali skazani z kradzież i posiadanie narkotyków. Lilly również uważa, że znęca się ona nad księżniczką. Ma mieć ku temu dowody. Worth uważa, że ta przewróciła się sama - ma w końcu 91 lat i przeszła wylew, naturalne, że "koordynacja ruchowa jest u niej zaburzona". 

Chociaż Abigail oficjalnie nie ma żadnego królewskiego tytułu, jest ostatnią z "alii" (hawajskie określenie dla członków rodziny królewskiej). To król Kamehameha I rozpoczął rządy dystanii, która rządziła Hawajami do 1872 roku. Rodzina przestała rządzić archipelagiem w 1898 roku, kiedy to zostały zaanektowane przez Stany Zjednoczone jako terytorium zależnym, stając się 50. stanem w 1959 roku.

Hawaje to najmłodszy stan w USA - dołączony 21 sierpnia 1959 roku. 6,6% mieszkańców stanu uważa się za rdzennych obywateli Hawajów (Polinezyjczyków). Największa grupa mieszkańców, około 41%, to imigranci z Azji lub ich potomkowie. 

(ar)