Mops Doug zbiera pieniądze dla bezdomnych LGBT

Na ich szczęście i spokój

Dodano: 09.02.2018, Aktualizacja: 09.02.2018

Mops Doug pomaga wszystkim. Taką ma misję i jest mu z tym dobrze. Do tego dzielnie i aktywnie uczestniczy w mediach społecznościowych. Tym razem będzie wspierać społeczność LGBT w Wielkiej Brytanii podczas wydarzenia w ramach National Student Pride. Wszystko dla bezdomnych gejów i lesbijek, by chociaż trochę się uśmiechnęli.


Doug jest mopsem i psem terapeutycznym - pomaga wszystkim tym, któż tego potrzebują. Jego obecność pomaga w odstresowaniu się, obniżenia poziomu niezadowolenia i frustracji. 

Tym razem przyszedł czas na tych ze społeczności LGBT, którym przyszło mierzyć się z brakiem dachu nad głową. Tak, Doug będzie zbierać pieniądze dla bezdomnych osób LGBT podczas weekendowego eventu "Pets As Therapy" w ramach National Student Pride. Dołączą do niego golden retriever Buster, staffordshire bull terrier Sabie, whippet Cesc i cavapool Charley. 

Wg psiej filozofii - musimy kochać się takimi jakimi jesteśmy, w ten sposób będziemy szczęśliwi. Według Cate Archer, właścicielki Douga, to przerażające, że ktoś ląduje na ulicy tylko dlatego, że jest kim jest... 

Doug prócz tego, że pomaga innym, czasem lubi się nieźle zabawić. Przede wszystkim do hitów z list przebojów. To ci heca! Pokochał "Despugcito", "Despacito"...Na samym Facebooku Douga obserwuje ponad 6 milionów użytkowników, na Instagramie - niecały milion. Cate Archer podsumowuje, że łącznie 11 milionów ludzi śledzi działania Douga, który "wydał" już książkę i kalendarz. 

(ar)