Geje i lesbijki w reklamie walentynkowej

I to by było na tyle

Dodano: 08.02.2018, Aktualizacja: 08.02.2018

Walentynki już za niecały tydzień. Wszędzie serduszka, promocje dla zakochanych, w internecie pełno alternatyw dla samotnych. A w telewizji i sieci - tęczowa reklama biżuterii. Może nie na każdą kieszeń, ale warto chociaż zobaczyć.


No i tak, firma Swarovski nie zawahała się pokazać w reklamie par homoseksualnych. Bo w końcu święto zakochanych jest dla wszystkich.  Polskie media oniemiały, w końcu społeczność LGBT nie jest mile widziana na ekranach polskich teleodbiorników, a tu takie heca. 

Jest różowo, na bogato i ładnie. Nie różnicuje się, ale wpisuje w jeden krajobraz wszystkich. Sześć par, w tym dwie jednopłciowe, a jakby niczym się nie różnili. I chyba im się udało.
Możemy zobaczyć twarz marki, modelkę Karlie Kloss, hiszpańskiego modela Andrésa Velencosa,  blogerkę Chiarę Ferragani z facetem, raperem Fedezem, chińską aktorkę Maggie Jiang i japońskiego modela Daisuke Uedę oraz Malaikę Firth i Malika. Kto wcielił się w pary jednopłciowe - Veronika Krajplova i Ruth Bell oraz Kim Willecke i Sean Dubberke. 

Niestety, kiedy wchodzimy na główną stronę firmy Swarovski, jedyne co widzimy... to pary hetero. Walentynkowe przeoczenie? Mamy nadzieję. 
(ar)