Były premier, Tony Abbott, na ślubie siostry lesbijki

Był przeciwnikiem równości małżeńskiej

Dodano: 06.02.2018, Aktualizacja: 07.02.2018

Konserwatywny polityk i były premier Australii, Tony Abbott, pojawił się na ślubie swojej siostry lesbijki, Christine. Abbott, który był przeciwnikiem równości małżeńskiej, podobno odnalazł się w tęczowym otoczeniu Christine i ponoć nieźle się bawił. Czy po wynikach referendum zmienił swoje poglądy?


Christine Forster, siostra byłego premiera i konserwatywnego polityka, Tony'ego Abbotta, wzięła ślub ze swoją partnerką, Virginią. Na ślubie pojawił się Abbott i - jak donoszą zagraniczne media - czuł się jak ryba w wodzie, trzymając swoje homofobiczne poglądy na wodzy.

Christine i Virginia, jej wieloletnia partnerka, przez lata czekały na możliwość zawarcia związku małżeńskiego. Nie było na to szans, kiedy u sterów wielkiej polityki był jej brat, Tony. Teraz, kiedy od początku tego roku pary jednopłciowe mogą brać śluby, kobiety skorzystały z prawa, gwarantującego im równość, o którą społeczność LGBT walczyła od dawna. 

Ślub odbył się w Sydney i był w stylu marynistycznym. Po ceremonii odbyła się impreza dla zaproszonych gości - a wśród nich: szóstka dzieci, które obie panie razem wychowują, drag queeny, osoby LGBT i... Tony Abbott. "To wielkie wydarzenie w naszej rodzinie, bardzo cieszę się szczęściem Christine i Viriginii, w końcu mam szwagierkę" - powiedział polityk. Przypomnijmy, że Tony Abbott był jednym z najaktywniejszych przeciwników wprowadzenia w Australii równości małżeńskiej. Uważał, że zagraża ona podstawowemu prawu do wolności wyznania. Zadeklarował, że podczas referendum będzie głosował na nie. "Jeśli nie podoba ci się idea małżeństw jednopłciowych, zagłosuj przeciwko. Jeżeli masz na uwadze prawo do wolności wyznania i słowa, zagłosuj przeciwko. Jeżeli nie podoba ci się dyktat poprawności politycznej, zagłosuj przeciwko" - mówił podczas antymałżeńskiej kampanii Abbott. Co ciekawe, córka Abotta, Frances, wzięła udział w kampanii na rzecz równości małżeńskiej w kraju.


(ar)