Qlturalne podsumowanie tygodnia

Muzyka i filmy LGBT

Dodano: 02.02.2018, Aktualizacja: 02.02.2018

Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was zestawienie najnowszych teledysków i filmów LGBT, które warto zobaczyć. A może Wy macie coś, co przeoczyliśmy, a powinno się znaleźć w naszym cotygodniowym podsumowaniu? Piszcie śmiało!


Na początek - FILMY, SERIALE I PROGRAMY. Co możemy obejrzeć, na co czekamy i - czasem - do czego warto wrócić?

Queer Taiwan. O gejach w Azji, o męskości i uprzedzeniach. Nowy cykl internetowy o społeczności LGBT.David Hockney w londyńskiej The Royal Academy of Arts”. O gejowskim artyście i mistrzu sztuki o męskości. EXHIBITION ON SCREEN, czyli WYSTAWA NA EKRANIE, to cykl ekskluzywnych reportaży w jakości HD z najsłynniejszych muzeów i galerii świata. Wizyty w pracowniach konserwatorskich. Detale dzieł. Fakty z biografii artystów. Wypowiedzi ekspertów.Tully. Biseksualna matka, niania rodem z "Czarnego lustra" i Charlize Theron.Believer. Program dokumentalny o społeczności LGBT w społeczności Mormonów. Po tym świecie oprowadza nas Dan Reynolds z "Imagine Dragons".100 Men. Tytułowych stu mężczyzn o ostatnich 40 latach społeczności LGBT w Wielkiej Brytanii.A moment in the reeds. Leevi jedzie do rodzinnej Finlandii, by pomóc ojcu w pracach przy domu. Tam poznaje uchodźcę z Syrii, Tareqa. Między mężczyznami rodzi się nić bliskości.Disobedience. Ronit, niepraktykująca Żydówka, wraca do Londynu po śmierci swojego dziwacznego ojca. Tam dowiaduje się, że jej kuzyn poślubił jej byłą kochankę, Esti.Brytyjski zwiastun filmu "Twój Simon". Ekranizacja bestsellerowej powieści Becky Albertalli - "Simon oraz inni homo sapiens". Zabawna i wzruszająca opowieść o dorastaniu, poznawaniu prawdy o sobie i pierwszym uczuciu.Czas na muzyczne podsumowanie - w końcu pojawiło się trochę nowej muzyki. No więc zabieramy Was teraz w przygodę po hitach 2018 roku! 

Lady Gaga i jej utwór "Joanne" w nowej wersji. Tytułowa Joanne to jej ciotka, która zmarło młodo, mając zaledwie 19 lat, na toczeń. Nowy kawałek State of Sound - "Stardust". W sam raz na weekendowe ładowanie baterii. Matt Palmer, któremu w teledysku towarzyszy sam Max Emerson. Aż chce się więcej...Najnowszy singiel Alana Doyle'a to hymn dla społeczności LGBT. Przy teledysku współpracował z organizacją "The Magic Project". Trzeci singiel P!nk z najnowszej płyty. Wielki comeback to powód do radości. Po "What about us" i "Beautiful trauma" - czas na coś spokojniejszego. Ujawniony gej z "Vampire Weekend" - Rostam. O chłopcach, rowerach i miłości. Polecamy. Years & Years wracają z nowym kawałkiem - DNA. Choć nie do końca. Z tego co wiemy - to nienagrany nigdy wcześniej kawałek, który raczej nie znajdzie się na nowej płycie... Mikolas Josef - czeski reprezentant do Eurowizji 2018. Nie wiemy zbyt wiele o Miklasie, ale warto polecić, bo kawałek jest, co tu dużo kryć, wakacyjny. No i na finał - jest! Wymarzony i wyczekany teledysk do nowego kawałka Kylie Minogue. Nie ma za co :)
Żeby nie było tylko filmowo-muzycznie, na sam koniec wybraliśmy dla Was parę wyjątkowych wirali! Have fun! 

Misja na wakacje! Chyba, że już tak umiecie... Szykując się na wakacyjne party w stylu vintage...... przydłoby się trochę potrenować.No to do roboty!

(ar)