Pierwsza w telewizji czarnoskóra lesbijka superbohaterka!

Nafessa Williams o roli w "Black Lightning"

Dodano: 01.02.2018, Aktualizacja: 01.02.2018

I znowu podziała się "telewizyjna" historia: a wszystko dzięki serialowi CW, "Black Lightning", który w Polsce możemy oglądać na Netflixie. "Jestem wdzięczna, że mogę opowiedzieć historię dla młodych lesbijek - a w szczególności czarnoskórych lesbijek - które nie mają okazji, by zobaczyć siebie w telewizji" - powiedziała Nafessa Williams w rozmowie z "EW" o swojej roli w serialu. Tak, w "Black Lightning" pojawia się lesbijka. I do tego jest superbohaterką!


Głównym bohaterem "Black Lightning" jest Jefferson Pierce, dyrektor szkoły, który kilka lat wcześniej porzucił bycie superbohaterem. Gdy okolicznym mieszkańcom, jak i jego rodzinie, zaczyna zagrażać gang - Pierce ponownie wraca na ulicę jako Black Lightning.Jedna z córek Pierce'a, Anissa, odkrywa, że także posiada superbohaterskie moce. I do tego - w serialu ma wydarzyć się kobieco-kobiecy romans. Tym samym w amerykańskiej telewizji po raz pierwszy zobaczymy czarnoskórą lesbijkę, superbohaterkę!

Sama Williams nie ukrywa, że bardzo się cieszy z tego, że gra Anissę. Pytana przez "EW" o "lesbijską rolę", mówi:


Jestem wdzięczna, że mogę opowiedzieć historię dla młodych lesbijek - a w szczególności czarnoskórych lesbijek - które nie mają okazji, by zobaczyć siebie w telewizji. Mam nadzieję, że młode lesbijki, gdy oglądają Anissę, zainspirują się do tego, by być sobą, kochać siebie za to, jakimi są. W serialu widzimy rodziców, którzy są bardzo wspierający i to może zainspiruje też innych rodziców: do bycia otwartymi, akceptowania swoich dzieci i kochania ich.
Pod koniec stycznia mogliśmy zobaczyć pierwszy odcinek serialu w Polsce - na Netflixie. Premiera kolejnych - co tydzień. Serial odważnie porusza wiele aktualnych, społecznych tematów. Polecamy!

(md)