Czy zgadniesz kto jest bi?

Wiralowa zabawa z drugim dnem

Dodano: 31.01.2018, Aktualizacja: 31.01.2018

Cztery osoby, cztery puste tabliczki, na których trójka ludzi (gej, lesbijka i transpłciowa kobieta) muszą stwierdzić "na oko", czy ktoś jest gejem, osobą biseksualną czy transpłciową. Pada pytanie: "Czy zgadniesz, kto jest kim?" I okazuje się, że to nie takie proste.


Wiralowy filmik "National Student Pride" to z jednej strony zabawa, a z drugiej - niezła lekcja tolerancji również dla nas, społeczności LGBT. Porusza temat osób biseksualnych i mnóstwa stereotypów na ich temat. Popatrzcie. Niektórzy pewnie powiedzą, że to głupota, ale niestety, społeczność osób biseksualnych wciąż jest niewidzialna wśród reszty LGBT. Dlatego to właśnie biseksualność będzie jednym z głównych tematów zaczynającego się wkrótce (10.02.2018 r.) corocznego festiwalu LGBT na kampusie Marylebone Uniwersytetu Westminster

Wg National Student Pride to wideo o uprzedzeniach dotyczących biseksualności. Lewis Oakley z organizacji uważa, że pokazuje, jak bardzo potrzebna jest edukacja i akcje uświadamiające przede wszystkim samą społeczność LGBT o tym, że w akronimie literka B jest równie ważna, jak pozostałe. 

Bo tak naprawdę, po czym poznasz biseksualistę/-kę? Po ubiorze, kolorze włosów czy liczbie kotów w mieszkaniu? Nic z tych rzeczy. 

(ar)