Barbara Jezeršek i Belle Brockhoff w australijskiej drużynie

Pjongczang coraz bardziej tęczowy

Dodano: 31.01.2018, Aktualizacja: 31.01.2018

To już w sumie ośmiu ujawnionych zawodników i zawodniczek, którzy wezmą udział w zimowych igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu w lutym. W Korei Południowej zobaczymy też dwie sportsmenki - Barbarę Jezeršek i Belle Brockhoff, które otwarcie mówią o swojej orientacji seksualnej.


Już wiemy, że w Pjongczangu pojawią się ujawnieni łyżwiarze figurowi, narciarz, skoczkini i snowboardziści. Teraz panie będą miały jeszcze więcej uciechy, w końcu aż pięć ujawnionych kobiet weźmie udział w ZIO. I będzie w związku z tym komu kibicować - do Danieli Iraschko-Stolz i duetu Ireen Wüst i Cheryl Maas, dołączyły właśnie Barbara Jezeršek i Belle Brockhoff. Obie panie będą reprezentować Australię. 

Dla słoweńskiej biegaczki narciarskiej, Barbary Jezeršek, to będą trzecie ZIO. Tym razem reprezentować będzie Australię. W 2014 przyznała publicznie, że jest lesbijką. Była jedną z siedmiu ujawnionych uczestniczek igrzysk w Soczi. Wówczas mówiło się tylko o ujawnionych lesbijkach i - co ciekawe - żadna nie pochodziła z USA. Były to: Ireen Wüst, Sanne van Kerkhof, Cherly Maas, Anatasia Bucsis, Belle Brockhoff i Daniela Iraschko-Stolz. 

Belle Brockhoff to australijska snowboardzistka, specjalizująca się w snowcrossie. Jej udział w zimowych igrzyskach olimpijskich był niepewny - sportsmenka nabawiła się poważnej kontuzji kolana. Wzięła udział w Igrzyskach w Soczi w 2014 roku. Rok wcześniej zadeklarowała, że jest lesbijką. 

Nasza tęczowa reprezentacja to - póki co - ośmiu wspaniałych sportowców:
1. Gus Kenworthy - amerykański narciarz dowolny,
2. Adam Rippon - łyżwiarz figurowy z USA,
3. Eric Radford - łyżwiarz figurowy z USA,
4. Cheryl Maas - holenderska snowboardzistka,
5. Daniela Iraschko-Stolz - austriacka skoczkini narciarska,
6. Ireen Wüst - holenderska panczenistka,
7. Barbara Jezeršek - biegaczka narciarska i
8. Belle Brockhoff - australijska snowboardzistka.

Wciąż niewiadomo, czy do tęczowego teamu nie dołączy łyżwiarz figurowy Timothy LeDuc - wraz ze swoją partnerką Ashley Cain są trzeci na liście do ZIO w Pjongczangu, które rozpoczną się 9 lutego i potrwają do 25.

(ar)