Kto będzie reprezentować Polskę na Eurowizji?

Jedną z propozycji jest "Master!" Patryka Smolarka

Dodano: 31.01.2018, Aktualizacja: 31.01.2018

Krajowe eliminacje do Eurowizji 2018 w Lizbonie odbędą się 3 marca, TVP wciąż przyjmuje zgłoszenia. Spośród nich zostanie wybrany utwór reprezentujący Polskę na konkursie. Wśród nich: Brathanki, Patryk Smolarek i Dorota Osińska.


Jak to wszystko będzie przebiegać? Do 1 lutego można zgłaszać kandydatów. Następnie powołana przez TVP wewnętrzna komisja wybierze artystów, którzy w drodze preselekcji będą walczyli o możliwość reprezentowania Polski w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji 2018 w Lizbonie.

Wyłonieni kandydaci - ma ich być od 5 do 10 - wezmą udział w koncercie na żywo, a telewidzowie oraz jury wybiorą zwycięzcę. Koncert odbędzie się 3 marca o godz. 21.30 w siedzibie TVP, przy ul. Woronicza 17 w Warszawie.

Póki co, wiemy, że do udziału w eliminacjach zgłosili się:

1. Karolina Omilian2. Zee Krajski3. Duet United State of Emotions4. Mariusz "MaU" Gozdek5. Patryk Smolarek z kawałkiem "Master!" o miłości dwóch mężczyzn. Stary wyjadacz eurowizyjnych preselekcji. Udział w preselekcjach weźmie również Margaret z kawałkiem "In My Cabana", o którym póki co niewiele wiemy. Wiemy natomiast, że - o ile wszystko się uda - będzie reprezentować... Szwecję. 

O artystce stało się głośno ostatnio. Przed kamerą Party.pl podczas nagrań "Saturday Night Live", odniosła się do plotek na temat swojej orientacji seksualnej. Na pytanie czy jest lesbijką odpowiedziała: "Nie, nie jestem. Chyba... Nie, chyba na pewno nie (...) Na ten moment nie jestem". Nie ma problemu z plotkami, o ile przysłużą się one społeczności LGBT. Bo, jak zauważa, chodzi o oswajanie się z tematem, że "to jest okej, że miłość to miłość". 

Wśród innych pretendentów do wystąpienia na lizbońskiej scenie Eurowizji jest Leszek Stanek z utworem "Lost Boy", Tre Voci ("Esistera"), Isabell Otrebus-Larsson ("Delirium"), Dorota Osińska ("Stop the Show"), Agnieszka Wiechnik ("A Liar"), Kuba Jasiecki ("My Time/Ten czas") i Lidia Kopania.


Tegoroczny, 63. Konkurs Piosenki Eurowizji zostanie zorganizowany w dniach 8 i 10 maja (półfinały) oraz 12 maja (finał) w Lizbonie. Rok temu krajowe eliminacje do konkursu Eurowizji w Kijowie wygrała Kasia Moś z piosenką „Flashlight”.

(ar)