Maciej Stuhr: prawa musimy mieć wszyscy takie same

Kolejny sojusznik LGBT w akcji KPH!

Dodano: 30.01.2018, Aktualizacja: 30.01.2018

"Prawa musimy mieć wszyscy takie same" – mówi Maciej Stuhr w najnowszym spocie Kampanii Przeciw Homofobii. Wideo zostało nagrane w ramach akcji społecznej „Ramię w ramię po równość”. Tym samym aktor stał się kolejnym sojusznikiem społeczności LGBT w Polsce.


Tytułowy bohater bijącego rekordy popularności serialu „Belfer”, Maciej Stuhr dołączył właśnie do grona gwiazd wspierających Kampanię Przeciw Homofobii. W wideo nagranym dla KPH aktor mówi m.in. o tym, że osoby LGBT, czyli lesbijki, geje, osoby biseksualne i transpłciowe zasługują na takie same prawa jak każdy inny człowiek. 

Nie ma żadnego powodu, żeby ze względu na czyjąś tożsamość seksualną budować jakiekolwiek przekonania, jakąkolwiek nierówność, odmawiać komuś jakichkolwiek praw. Prawa musimy mieć wszyscy takie same!” – twierdzi Stuhr.

Co więcej, aktor nakładania do reagowania w sytuacji, gdy prawa osób homo- i biseksualnych oraz transpłciowych są naruszane. „Musimy mieć poczucie swojej tożsamości, swojej siły i dać  takie samo prawo każdemu innemu człowiekowi. Musimy reagować, gdy to prawo jest przez kogoś naruszane. Musimy mówić, że to jest złe i stawiać się za tym, który z jakiegokolwiek powodu poczuł się  nieakceptowany, gorszy, odtrącony. To się nie może przecież dziać w tym świecie!” – apeluje aktor.Maciej Stuhr jest kolejnym ambasadorem akcji społecznej Kampanii Przeciw Homofobii „Ramię w ramię po równość”, w ramach której znane i lubiane osobistości ze świata sportu, kultury i mediów mówią o tym, że akceptują i wspierają osoby LGBT
. Do ambasadorów i ambasadorek akcji należą m.in. Dorota Wellman, Zofia Czerwińska, Bogusław Linda, Małgorzata Ostrowska, Mateusz Janicki, Mela Koteluk, Gośka Szumowska, Natalia Przybysz, zespoły Lao Chce i Lipali oraz blogerki Maffashion i Marta Jadłonomia Dymek.


(ar)