Qlturalne podsumowanie tygodnia

Muzyka i filmy LGBT

Dodano: 26.01.2018, Aktualizacja: 26.01.2018

Po raz drugi przygotowaliśmy dla Was zestawienie najnowszych teledysków i filmów LGBT, które warto zobaczyć, a w których jest wątek LGBT. A może Wy macie coś, co przeoczyliśmy, a powinno się znaleźć w naszym cotygodniowym podsumowaniu? Piszcie śmiało. Zaczynamy wydanie nr 2.


Na początek - FILMY, SERIALE I PROGRAMY. Co możemy obejrzeć, na co czekamy i - czasem - do czego warto wrócić?

Heathers. Rebbot klasyki z 1988 roku z wątkiem genderqueer i gejowskim, ale przede wszystkim to afirmacja ciała takim jakim jest. Jesús. Santiago, uliczne gangi i narkotyki. A i tu znalazło się miejsce dla wątku LGBT. Thriller, który trzeba zobaczyć!Riot. Australijska walka o równouprawnienie, dekryminalizację homoseksualizmu i radość z bycia gejem z końca lat 70.


HIM. Nowy serial o byciu gejem w społeczności Afroamerykanów. W "HIM" możemy zobaczyć Anthony'ego Bawna! Premiera pierwszego sezonu - dzisiaj na Here TV. 


Kate Can't Swim. Kate i jej przyjaciółka Em konfrontują się z daną sobie obietnicą przed wielu laty. Just Charlie. Kiedy Charlie zaczyna się zmieniać, jego rodzina staje się oparciem w walce z transfobią w małomiasteczkowej Anglii.This Close. O losach głuchego geja, który jest pisarzem. Josh Feldman nie mógł się takiego dopatrzeć wcześniej w mediach, po prostu stworzył film dla siebie. I'm fine. Zbliża się drugi sezon serialu internetowego, który okazał się sukcesem! My polecamy. Pierwszy odcinek możecie już zobaczyć tutajBreathe. Warto również zwrócić uwagę na inny serial dostępny w sieci. Chcąc Was zainspirować, umieszczamy pierwszy odcinek. I nie będziemy nic więcej mówić!The Queens Project. No i trzecia gejowska internetowa produkcja, na którą warto zwrócić uwagę w nadchodzącym sezonie. Tym bardziej, że to już drugi sezon!
A teraz czas na muzyczne podsumowanie -trochę nowej muzyki się pojawiło. No więc zabieramy Was teraz w przygodę po hitach - już - 2018 roku! 

Na początek - Beth Ditto i jej nowy kawałek "I'm Alive". Czy mamy się przyzwyczaić, że co pół roku będziemy dostawać nowy materiał od artystki? Byłoby miło. Wielki powrót Kylie Minogue! Po latach wreszcie obiecany singiel. Nowa płyta, "Golden", już 6 kwietnia. Kolejna nowość od Troye Sivana. Spokojniejsza od "My, my, my" i - póki co - bez teledysku z aktorami porno. Jeszcze. Abisha Uhl i jej bardzo lesbijski teledysk - polecamy, bardzo polecamy...No nie możemy pominąć Holland i "Neverland". Nie ma co pisać, trzeba posłuchać i obejrzeć. Koniecznie. Fischerspooner za to znów szokuje. Uwaga: dużo nagości i dla niektórych może być trochę, hm, obrazoburczy. Aż chce się krzyknąć - TYLKO DLA DOROSŁYCH.Theresa Ryan i jej kawałek z serialu "Successful People" - hymn dla gejów!RUBA i "Wild Receiver". Warto posłuchać, warto popatrzeć... Wielu go pamięta z młodzieńczych lat. Elijah Daniel (AKA Lil Phag) i biseksualna Bella Thorne w teledysku powracającego na scenę artysty. 
Żeby nie było tylko filmowo-muzycznie, na sam koniec wybraliśmy dla Was parę wyjątkowych wirali! Have fun! Skoro zbliża się weekend to mamy dla dwie propozycje - pójść na siłkę z przyjacielem:Albo zagrajcie w siatkę. 


(ar)