Gus Kenworthy jedzie do Pjongczangu!

Z dumą i tęczową flagą

Dodano: 23.01.2018, Aktualizacja: 23.01.2018

Gus Kenworthy oficjalnie został drugim gejem z USA, który weźmie udział w zimowych igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu w lutym tego roku. A przygotowując się do startu w zawodach - wziął udział w reklamie, gdzie w jego rękach widzimy tęczową flagę. Oby była też na stoku.


Gus Kenworthy to amerykański narciarz dowolny, który specjalizuje się w half-pipe'ie i slopestyle'u. Ma już tytuł wicemistrza olimpijskiego i wicemistrza świata. Teraz będzie mógł powalczyć o kolejny tytuł podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. 

Na początku tego miesiąca łyżwiarz Adam Rippon został pierwszym ujawnionym gejem, który będzie reprezentował swój kraj w Korei. Dołączył do niego Gus, który dał się poznać również jako przyjaciel czworonogów - przybłędę z Soczi przygarnął i wziął ze sobą do domu. 

I'M GOING BACK TO THE OLYMPICS!!! pic.twitter.com/8Ys5p0PjOd

— Gus Kenworthy (@guskenworthy) 22 stycznia 2018
W międzyczasie Gus wystąpił w reklamie szamponu do włosów! I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w niespełna półminutowym spocie towarzyszyła mu tęczowa flaga!Gus jest dumnym i ujawnionym gejem. Jest w związku z aktorem Matthew Wilkasem. A teraz dołączył do tęczowego teamu Pjongczang 2018. Gratulujemy!

(ar)