Na studniówkę idę z kim chcę!

Zachęcamy do włączenia się w akcję

Dodano: 19.01.2018, Aktualizacja: 19.01.2018

Studniówkowy sezon już trwa! Z tej okazji członkowie i członkinie młodzieżowej organizacji uczniowskiej zachęcają "wszystkie obchodzące studniówkę osoby, aby wbrew nakazom wielu szkół zabrały tego dnia ze sobą osobę naprawdę dla siebie bliską, bez względu na jej płeć". Bo w końcu "Wszyscy i wszystkie jesteśmy uczniami i uczennicami naszych szkół i nasze prawa są równe!". A jak Wasze studniówki? Chcecie podzielić się historiami i zdjęciami?


Liga Młodzieży Wolnościowej to uczniowskie stowarzyszenie, które organizuje m.in. spotkania o tematyce LGBT, czy Blok Młodzieży na Paradzie Równości.

Teraz uczniowie i uczennice zachęcają swoich kolegów i koleżanki do pokazania, że na studniówkę mogą iść z kim chcą.

"Wiemy, że w wielu szkołach to jest problem i nie wszędzie dyrektorzy i dyrektorki patrzą przychylnie na pary damsko-damskie i męsko-męskie. Szczególnie problematyczne dla szkół jest wyobrażenie sobie Poloneza tańczonego np. przez dwóch chłopaków. Nawet jeśli ludzie w liceach decydują się na pójście na studniówkę z tym z kim chcą, spotykają się z wyszydzaniem, drwinami, najczęściej że strony uczniów - ale nie tylko" - mówi w rozmowie z nami Ignacy Brees, jeden z współzałożycieli LMW.

Stowarzyszenie zachęca: warto "przewalczyć tradycję, która dziś wyklucza, a wcale przecież nie musi. "W akcji nie chodzi tylko o to, że młodzież w moim wieku nie ma możliwości pójścia na studniówkę z kim chce, ale też o pokazanie jak liczną grupą są osoby LGBT w szkołach. Chodzi o zaprzestanie patrzenia na osobę LGBT+ jak na egzotyczne zwierzę lub zagrożenie dla jakiegoś porządku,  fanaberię" - dodaje Ignacy.


Byliście i byłyście lub wybieracie się na studniówkę z partnerem lub partnerką tej samej płci? Chcecie podzielić się Waszą i historią lub zdjęciem? Dajcie nam znać w komentarzu lub na Facebooku.
Liga Młodzieży Wolnościowej zachęca też do wrzucania do mediów społecznościowych zdjęć z hasztagiem #IdęZKimChcę. Więcej informacji w wydarzeniu na Facebooku.

(md)