Co Jezus powiedział o gejach i lesbijkach?

No właśnie nic...

Dodano: 19.01.2018, Aktualizacja: 22.01.2018

Daniel, słuchacz brytyjskiego radia LBC, zadzwonił, by wyrazić swoją opinię o homoseksualności w Biblii. No i trafiła kosa na kamień - prowadzący audycję James O’Brien zdecydował się odeprzeć nowotestamentowe argumenty. Bo... Jezus nie powiedział o gejach absolutnie nic. A film z nagranej rozmowy stał się już hitem w sieci.


James O’Brien prowadził swoją audycję o relacji seksualności i religii. Zadzwonił słuchacz, Daniel, który uważa, że Biblia dość jasno mówi o homoseksualizmie - a dokładnie go potępia i traktuje jako grzech.

Stary Testament nie był problemem. 
Ten pojawił się w przypadku Nowego Testamentu. Bo - pomimo tego, co twierdził słuchacz - Jezus nic nie powiedział o homoseksualności. To św. Paweł włożył w jego usta zdanie o potępieniu. I zaczęło się. 

James aż 27 raz powtórzył pytanie: "Co Jezus powiedział o homoseksualizmie?". Słuchacz bardzo starał się odpowiedzieć, ale fakt, że Jezus nie wypowiedział się na ten temat, a James jasno określił swoje stanowisko: "Odpowiedz mi, co on powiedział?", nie pomagały mu. Uporczywie cytował św. Pawła i nie odnosił się do postaci Jezusa.

Nagranie z rozmowy stało się hitem w sieci.Co więc Jezus powiedział o homoseksualizmie? Nic. Po prostu. 

(ar)