Kolejny ujawniony łyżwiarz na zimowych igrzyskach

Eric Radford w kanadyjskiej drużynie

Dodano: 16.01.2018, Aktualizacja: 16.01.2018

Do Adama Rippona z USA dołącza Kanadyjczyk, Eric Radford! Radford i jego partnerka, Meagan Duhamel, będą reprezentować Kanadę na zimowych igrzyskach w Pjongczangu. I chociaż to drugie igrzyska łyżwiarza figurowego - pierwsze jako ujawnionego geja.


Już wiemy, że w Pjongczangu zobaczymy Adama Rippona, łyżwiarza figurowego z USA. Okazuje się, że łyżwiarstwo figurowe będzie dla nas bardzo tęczową dyscypliną: do Rippona dołącza Eric Radford, który wraz z partnerką z lodowiska, Meagan Duhamel, będą reprezentować Kanadę. Radford i Duhamel są dwukrotnymi mistrzami świata, wielokrotnymi mistrzami Kanady i mają już za sobą występ na zimowych igrzyskach - w Soczi, gdzie kanadyjska drużyna zdobyła srebro. Ale Radford ujawnił się dopiero w 2014 roku w rozmowie z "Outsports", chociaż uważni obserwatorzy jego mediów społecznościowych i tak mogli się domyślać.

 W rozmowie z serwisem nie ukrywał, że zastanawiał się nad publicznym coming outem przed igrzyskami w Soczi - po radę odezwał się nawet do organizacji GLAAD. Obawiał się jednak, że z powodu anty-LGBT klimatu wokół igrzysk w Rosji, zostałby już na zawsze tym "sportowcem-gejem" i... postanowił poczekać. Bał się też rosyjskiej homofobii. A jednak, podczas igrzysk, była okazja. Jeden z kanadyjskich dziennikarzy, zapytał się Radforda, kto go wspiera. "Moja rodzina, przyjaciele i mój chłopak" - odpowiedział. Dziennikarz uznał jednak, że może lepiej tego fragmentu nie zamieszczać.

Łyżwiarz ujawnił się rok później, w zeszłym roku oświadczył się swojemu chłopakowi, czym panowie pochwalili się na Instagramie.

I've learned that the best things in life have a level of simplicity to them. I see it in art, I hear it in music and I feel it with this man. Loving him is simple and beautiful. The feeling of freedom and joy I had flying over the mountains is the same feeling I have when I think of life with @luis_febi ...and I want to feel that forever so... I asked him to marry me and he said yes!! #love #freedom #happiness #thankyou #simplelove

Post udostępniony przez Eric Radford (@ericradford85)


(md)