Popierała związki, już nie jest ministrem

Rekonstrukcja rządu

Dodano: 09.01.2018, Aktualizacja: 09.01.2018

Anna Streżyńska już nie jest ministrą cyfryzacji w rządzie Prawa i Sprawiedliwości. Przypomnijmy, że Streżyńska była jedyną członkinią rządu, która nie ukrywała swojego poparcia dla związków partnerskich. W Pałacu Prezydenckim trwa właśnie uroczystość zaprzysiężenia nowego rządu.


Streżyńska z wykształcenia jest prawniczką, w latach 2006–2012 była prezeską Urzędu Komunikacji Elektronicznej, mówi się, że to dzięki niej spadły w Polsce ceny usług telekomunikacyjnych. Polityczka wśród swoich dokonań może m.in. wyliczyć wygraną z monopolem Telekomunikacji Polskiej. W listopadzie 2015 roku Beata Szydło powołała ją do swojego rządu jako ministrę cyfryzacji.

Eksperci bardzo dobrze oceniali pracę Streżyńskiej.

Była już ministra nie ukrywała też swoich poglądów. "One istnieją. Pewnie jest to wyzwanie, z którym przyjdzie się prędzej czy później zmierzyć, bo dotyczy to bardzo istotnych spraw ludzkich" - mówiła o związkach partnerskich w 2016 roku.Dziś poznaliśmy nowy skład rządu. W Pałacu Prezydenckim trwa właśnie uroczystość zaprzysiężenia nowych ministrów. Ministrem Obrony Narodowej nie jest już Antoni Macierewicz - zastąpił go Mariusz Błaszczak. Joachim Brudziński został natomiast nowym szefem MSWiA. Henryk Kowalczyk zastąpił Jana Szyszko, jako minister środowiska. Ministrem zdrowia został Łukasz Szumowski. 

(md)