Zobaczcie teledysk do "Tamtych dni, tamtych nocy"

Sufjan Stevens i "Mystery of Love"

Dodano: 08.01.2018, Aktualizacja: 08.01.2018

Premiera filmu "Tamte dni, tamte noce" już 26 stycznia, w piątek za to pojawi się książka na podstawie której powstał film. W międzyczasie poznaliśmy oficjalny teledysk do filmu Sufjana Stevensa. Jest sufjanowska melancholia i wrażliwość. Nas zachęca do zobaczenia filmu, a Was?


W ubiegły weekend swoją premierę miał teledysk do filmu "Tamte dni, tamte noce" ("Call me by your name"). Wideo do "Mystery of love" Sufjana Stevensa to zlepek fragmentów filmu - swoisty, i kolejny już, zwiastun filmu. W teledysku możemy prześledzić namiętny romans 17-letniego Elia ze starszym od siebie Oliverem - w latach 80. To pierwszy taki wgląd w ich relację i być może ostatni przed kinową premierą. "Myster of Love" to nie jedyny utwór Stevensa do filmu. Wokalista nagrał również piosenkę "Visions of Gideon". Oba utwory pojawiły się na specjalnej EP-ce "Futile Devices". Reżyser "Tamtych dni, tamtych nocy", Luca Guadagnino, chciał nawet, by to Sufjan stał się narratorem opowieści. Obaj zdecydowali się jednak na muzyczną współpracę. Sufjan Stevens jest artystą zaangażowanym i wspierającym społeczność LGBT. I chociaż nigdy nie odniósł się do plotek o własnej homoseksualności, pewne jest jedno - wątki dotyczące naszej społeczności pojawiły się już w jego twórczości. W przypadku utworów "The Predatory Wasp of the Palisades Is Out to Get Us", czy “Futile Devices" - możemy się domyślać, że śpiewa do innego mężczyzny. W kawałku "To Be Alone With You" natomiast dopatruje się swoistego coming outu artysty. 

Polska premiera filmu już 26 stycznia. W ten piątek natomiast - książki André Acimana, na podstawie które, powstał film. Sam reżyser natomiast obiecuje więcej Elia i Olivera. W wywiadzie dla "Guardiana" zapowiedział, że być może (a nawet prawdopodobnie!) powstanie sequel. 

Film powstawał w Cremonie w północnych Włoszech w 2016 roku. Na początku tego miesiąca Timothée Chalamet, odbierając nagrodę podczas 29. Annual Palm Springs International Film Festival Awards, podziękował żonie Armiego Hammera, Elizabeth Chambers, za to, że ta pozwoliła mu zagrać geja: "Specjalne podziękowania kieruję do żony Armiego, Elizabeth Chambers, za to, że pozwoliła mi kleić się do swojego męża przez dwa miesiące. Dziękuję ci za to". 

Tamte dni, tamte noce” to "historia nagłego i intensywnego romansu między dorastającym chłopcem a gościem jego rodziców w letnim domu we Włoszech. Obaj są zaskoczeni wzajemnym zauroczeniem i początkowo każdy z nich udaje obojętność. Ale w miarę jak mijają kolejne niespokojne letnie tygodnie, ujawniają się ukryte emocje: obsesja i strach, fascynacja i pożądanie, a ich namiętność przybiera na sile. Niespełna sześciotygodniowy romans jest doświadczeniem, które naznacza ich na całe życie. Na Rivierze i podczas namiętnego wieczoru w Rzymie odkrywają coś, czego boją się już nigdy nie znaleźć: totalną bliskość". 

(ar)