Polska nie chce dziecka, które ma dwie matki

... Wielka Brytania daje mu paszport

Dodano: 03.01.2018, Aktualizacja: 03.01.2018

Magda i Dorota wyjechały z Polski kilka lat temu. Cel był jasny: założenie rodziny! Dziewczynom udało się znaleźć pracę, pobrać się, zżyć się z otoczeniem i wreszcie dzięki in vitro poszerzyć rodzinę o nowego członka: ślicznego Janka. Wielka radość dla wszystkich oprócz.... Polski.


W Wielkiej Brytanii obie dziewczyny są matkami Janka - w Polsce takiej możliwości nie ma. Podczas gdy para różnopłciowa mogłaby bez problemu zgłosić w konsulacie nowego obywatela RP, dwie kobiety takiej możliwości nie mają. Rodzicem mogłaby zostać tylko jedna z dziewczyn, choć matkami są obie (jedna z nich była dawczynią komórki jajowej, druga donosiła ciążę).

Polskie państwo, które podobno robi tak wiele, żeby podnieść dzietność wśród obywateli RP zupełnie świadomie wypycha poza margines małego Polaka.
Kilka dni temu mały Janek dostał paszport... brytyjski. Opisujemy tę krótką historyjkę, aby udokumentować bezmyślną dyskryminację, jakiej doświadczamy jako osoby LGBT.

Znam obie dziewczyny osobiście i wiem, jaką stratą dla nas wszystkich jest ich emigracja. Co roku Polskę opuszczają tysiące świetnie wykształconych, zdolnych ludzi, którzy szukają w innych krajach sprawiedliwości i normalności. Jak rząd PiS chce pogodzić ten fakt z deklaracją chęci powstrzymania Polek i Polaków od emigracji? Czy poprzez rzucanie kłód pod nogi chce nakłonić rodaków do powrotu do kraju?

Świat się zmienia a prawo powinno za tymi zmianami nadążyć. W Polsce prawo uparcie dostosowywane do poprzedniej epoki. Oby nie okazało się, że właśnie tam, w poprzedniej epoce jest nasze miejsce.

(ro)PS Jedna z mam opatrzyła informację o otrzymaniu paszportu przez synka słowami "Polska powiedziała nie, Królowa zaakceptowała - Król Janek jest oficjalnie Brytyjczykiem"


* Imiona zostały zmienioneZnacie podobne historie? Jeśli tak, podzielcie się nimi z nami. Zapraszamy do kontaktu przez naszą stronę lub facebooka.
Autor: Radek Oliwa Queer.pl Założyciel portalu Queer.pl, fundator Równość.org.pl, członek Grupy Inicjatywnej ds. Związków Partnerskich.

https://twitter.com/roliwa