Queerowe życzenia

Do zobaczenia za kilka dni

Dodano: 22.12.2017, Aktualizacja: 22.12.2017

Tym, którzy obchodzą Boże Narodzenie - tradycyjnie życzymy wesołych oraz spokojnych świąt. Tym, którzy nie obchodzą - życzymy miłego spędzenia wolnych dni z najbliższymi, odpoczynku i pięknej pogody. Do naszych życzeń dołączamy w tym roku... Wasze.


Z okazji Mikołajek, inspirowani akcją sojuszniczych mam z USA, zachęcaliśmy: napiszcie list do swoich koleżanek i kolegów z portalu, dodajcie im otuchy i pokażcie, że nie są sami.

Dostaliśmy od Was dla Was wiele miłych listów. Oto niektóre z nich. Niech one posłużą za świąteczne życzenia.Kochane, Kochani!

Co rok obchodzimy różne święta, mniej lub bardziej związane z naszymi wartościami i naszymi światopoglądami. Każdy z nas w tych dniach odczuwa rozmaite emocje: od ciepła i radości po smutek i samotność. Ważne jednak by pamiętać, że nigdy nie jest się całkiem samemu. 
W trakcie mojego nie tak długiego życia kontakt z nieznajomymi zmienił się nie do poznania. Kiedyś poznawałem ludzi tylko tam, gdzie fizycznie byłem. Nie wiedziałem o tych ludziach nic i czasem okazywało się, że tak było lepiej. Dziś mam kontakt z całym globem, z innymi kontynentami, tradycjami, ale i także mniejszościami. Od kiedy sam dołączyłem do naszej queerowej rodzinki zyskałem ogromnie wiele, nie tylko za pośrednictwem wiedzy, którą zyskuje z artykułów, ale przede wszystkim dzięki cudownym ludziom tworzącym naszą wspólnotę. Przyjaźń czy znajomość z podobnymi do mnie dała mi siłę, której tak bardzo potrzebowałem, by znów mieć powody do uśmiechu.
Dlatego życzę Wam wszystkim wytrwałości, godności i radości. Nie jest nam łatwo i wiele ludzi nam tego nie ułatwi ale pamiętajcie, że z każdego kryzysu niektórzy wychodzą zwycięsko. Zróbmy wszystko, abyśmy to byli właśnie my!


Najdrożsi!

Przyznam, że dla mnie - jak pewnie dla niemałej części z Was - święta nie mają nic wspólnego z religią. To tradycja, radość i ciepło... rodzinne. Wiem, że trudno jest siąść z obcym sercu człowiekiem jak z bliskim i wiem, że jeszcze ciężej zrobić to z kimś, kto rani i odrzuca. Nie pozwólcie jednak zniszczyć sobie tej odrobiny radości! Nawet w środku zimy, zwłaszcza w nim, potrzebna jest tęcza! Ten symbol to znak - it gets better.
Jak mówi RuPaul, "my wybieramy sobie bliskich; rodzinę". Pamiętajcie o tym. I, choć jestem jedynaczką i nie mam wprawy, mogę być Waszą siostrą, bratem i wszystkim pomiędzy, gdy tylko zajdzie taka potrzeba! Nigdy, ale to nigdy, nie jesteście sami. Szukajcie. 
Jest trudno. Ale kiedyś możecie obudzić się świątecznego poranka, by pichcić dla tych, których kochacie i którzy kochają Was. Nie możecie tego przegapić. A do tego czasu... we just have to stick together ;)
Bo życzę Wam dobrze nie tylko na święta!


Hej, wszystkiego najlepszego z okazji mikołajek, a także zbliżających się Świąt (Chanuka, Jul, Święto Godowe, Boże Narodzenie, czy po prostu kilka dni wolnych z choinką w tle lub bez niej). Nieważne. Każdy powód, aby życzyć wszystkiego najlepszego jest dobry i tego się będę trzymać :)
Życzę Ci siły, abyś mógł pokonać wszystkie przeciwności losu, pewności i wiary w siebie, aby najbardziej zaślepieni potrafili w Tobie również dostrzec wartościowego człowieka, którym jesteś, także miłości (od rodziców, dziadków, partnera/partnerki, przyjaciół, sąsiadów, od kogokolwiek), ponieważ to takie coś, co jak się to ma i się tym dzieli, to się to namnaża - wbrew logice i matematyce. Życzę Ci również zdrowia fizycznego i psychicznego oraz, tak bardziej materialnie: pieniędzy, bo zawsze mogą się przydać i dostępu do tego durnego Internetu, bo jak nie znajdziesz wsparcia w realu, to znajdź je w wirtualu, chociażby na tym Queerze, czy innym portalu.
Trzymaj się!Niezależnie od tego jakie święta obchodzicie (a nawet jeśli nie obchodzicie żadnych), mam nadzieję, że nadchodzący czas upłynie Wam w pozytywnej i rodzinnej atmosferze. Pamiętajcie o tym, że rodzina to nie tylko ludzie, z którymi łączą Was więzi krwi, ale także osoby, które sami zaprosiliście do swojego życia. Znaleźliście się nie bez powodu. Osobiście wierzę, że nie ma sytuacji bez wyjścia, a każde wydarzenie może czegoś nauczyć. Dlatego, nawet wtedy kiedy życie wydaje się jedynie pasmem ciemności, nie zapominajcie, że tęcza ma wystarczająco dużo kolorów, żeby jeszcze raz zawalczyć o odrobinę światła. Nie zważajcie na to co mówią inni i bądźcie jak najlepszą wersją siebie. Róbcie to, co kochacie, podróżujcie, śmiejcie się, popełniajcie błędy i nigdy nie przestawajcie mierzyć wysoko oraz marzyć bez ograniczeń.

Dziękujemy Wam za to, że kolejny rok byliście z nami! I do zobaczenia za kilka dni! 

Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.