Trzech gejów na igrzyskach w Pjongczang?

Tęczowa amerykańska reprezentacja

Dodano: 18.12.2017, Aktualizacja: 18.12.2017

Zimowe igrzyska w Pjongczang w Korei Południowej odbędą się już w lutym przyszłego roku. Kraje "tworzą" swoje reprezentacje, teraz pozostaje nam czekać na ich ogłoszenie. A potem już same rozgrywki. Prawdopodobnie w drużynie USA będzie trzech gejów: narciarz, łyżwiarz figurowy i saneczkarz.


XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbędą się w południowokoreańskim Pjongczangu w dniach 9-25 lutego 2018 roku. Gospodarz igrzysk został wybrany przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski w 2011 roku. Pjongczang wygrał już w pierwszej rundzie głosowania, pokonując Monachium i francuskie Annecyo. Teraz czekamy aż kraje biorące udział w ZIO, ogłoszą swoje reprezentacje. W przypadku Stanów Zjednoczonych jest szansa, że w drużynie będzie trzech gejów. 

W kategorii narciarstwo dowolne Stany Zjednoczone prawdopodobnie będzie reprezentować Gus Kenworthy, chociaż na decyzję przyjdzie nam poczekać jeszcze miesiąc. Rozgrywki odbędą się w dniach 9-23 lutego 2018 w Bokwang Phoenix Park w Pjongczang. To będą jego pierwsze igrzyska jako ujawnionego geja. Gusa wszyscy pokochali po tym, jak przygarnął znalezionego w Soczi bezdomnego psiaka.

Post udostępniony przez gus kenworthy (@guskenworthy)Adam Rippon w kategorii łyżwiarstwo figurowe. Rozgrywki odbędą się w dniach 9-25 lutego 2018 w Gangneung. Sportowiec ujawnił się w październiku 2015 roku. Tutaj w układzie stworzonym do jednego z naszych ulubionych kawałków:Niestety, czy Adam pojawi się na Igrzyskach, zostanie postanowione w styczniu. Niewątpliwie jest czarnym koniem w swojej kategorii.

John Fennell, saneczkarz, wyszedł z szafy w 2014 roku. Zobaczymy go w Pjongczang w dniach 10-15 lutego 2018. 

Post udostępniony przez John Fennell (johncanluge) (@jahnfennell)Jeżeli chodzi o reprezentację USA to Zimowe Igrzyska mają więcej szczęścia niż letnia olimpiada, na którą ostatni raz wysłano ujawnionego geja 15 lat temu!

(ar)