Ada Colau: byłam w związku z kobietą

Biseksualny coming out burmistrzyni Barcelony

Dodano: 12.12.2017, Aktualizacja: 12.12.2017

Burmistrzyni Barcelony, Ada Colau, powiedziała w telewizyjnej rozmowie, że jest biseksualna. "Byłam w długim związku z Włoszką, najpierw z mężczyzną, a potem z nią" - przyznała polityczka, dodając, że chociaż wcześniej miała i inne związki z kobietami - żaden nie był tak ważny jak ten.


Ada Colau to alkad Barcelony - odpowiednik naszego prezydenta miasta lub burmistrza. Polityczka była rzeczniczką obywatelskiego, lewicowego i ekologicznego ruchu Barcelona en Comú, które w 2015 roku uzyskało najwięcej mandatów do rady miasta, a sama Colau została wybrana na burmistrzynię.

W telewizyjnej rozmowie polityczka ujawniła się jako biseksualistka. "Najpierw byłam z chłopakiem, a potem z Włoszką. Paolo i Elena. To był tak naprawdę pierwszy raz, gdy zakochałam się w kobiecie, związek był długi - trwał ponad dwa lata" - powiedziała Colau, dodając, że "mieliśmy wielu przyjaciół wśród gejów i lesbijek, to była część naszej społeczności". Panie poznały się podczas wymiany studenckiej w Mediolanie.

"Nie uważam, że muszę się z tego tłumaczyć, ale nie muszę też tego ukrywać. Żyj, kochaj kogo chcesz" - mówiła w rozmowie burmistrzyni.

Dlaczego panie się rozstały? "To był koniec bo związki i relacje na odległość są zawsze trudne" - odpowiedziała Colau. Zapytana, czy jej zdaniem ta informacja może zaszkodzić jej politycznie, stwierdziła, że nie.

(md)