Znany socjolog potrzebuje pomocy

Zbiórka dla Jacka Kochanowskiego

Dodano: 08.12.2017, Aktualizacja: 08.12.2017

"Jacek Kochanowski, zasłużony badacz i nauczyciel akademicki, którego książki i teksty pomogły wielu młodym ludziom w Polsce, teraz sam potrzebuje naszej pomocy" - czytamy w zbiórce na Pomagam.pl, którą założył jeden z przyjaciół Jacka, Tomek Wrzosek.


Jacek Kochanowski jest socjologiem, badaczem, przede wszystkim gender/queer studies, bardzo zasłużonym dla społeczności LGBT.

Jak czytamy w opisie zbiórki - Jacek od wielu lat zmaga się z ciężką depresją: "Długotrwała walka i przyjmowane leki zrujnowały jego zdrowie i doprowadziły na skraj przepaści. Koszty leczenia wielokrotnie zmuszały go do zaciągania kredytów, których spłata obecnie przerosła jego możliwości. Zrujnowane zdrowie i przepisy ograniczające możliwość podejmowania dodatkowej pracy przez wykładowców UW nie pozwalają na rozwiązanie tego problemu we własnym zakresie".

W chwili obecnej Jacek Kochanowski ma tylko chorą matkę, która sama potrzebuje pomocy. "Dlatego zwracam się z gorącą prośbą: pomóżmy Jackowi Kochanowskiemu uwolnić się od pętli kredytowej i wrócić do normalnego życia, do twórczej pracy naukowej. Ten człowiek naprawdę zasługuje na pomoc" - podkreśla Tomek Wrzosek.

LINK DO ZBIÓRKI NA POMAGAM.PL