Premier Kanady na okładce magazynu LGBT

Kolejny historyczny krok Trudeau

Dodano: 08.12.2017, Aktualizacja: 08.12.2017

Był Barack Obama na okładce "OUT" i książę William w "Attitude" - więc najwyższy czas na pierwszego premiera na okładce magazynu LGBT. To ponownie "Attitude" i premier Kanady, Justin Trudeau.


Justin Trudeau ponownie "tworzy" historię LGBT - po pierwszym premierze kraju, który wziął udział w Paradzie i oficjalnych przeprosinach w parlamencie za dyskryminację obywateli LGBT przez państwo, czas na pierwszą okładkę magazynu LGBT.W najnowszym numerze "Attitude" znajdziemy wywiad z premierem Kanady - a on sam spogląda na nas z okładki. To w ogóle pierwszy w historii premier kraju, który znalazł się na okładce magazynu LGBT.

W rozmowie z "Attitude" Trudeau podsumowuje m.in. swoje dwa lata na czele kanadyjskiego rządu, mówi o równości, potrzebie inkluzywności i o tym, jak praca w centrum pomocy dla ofiar napaści seksualnych podczas studiów ukształtowała jego drogę polityczną.

"Społeczność LGBT+ jest symbolem walki o prawa człowieka. To, że tak wiele osób przez tak długi czas czuło, że muszą się czegoś wstydzić, coś ukrywać na temat swojej tożsamości, by wpasować się w społeczeństwo jest lekcją dla wszystkich, ze coś musi się zmienić" - mówi m.in. Trudeau.

Najnowszy numer "Attitude" jest już dostępny w wersji elektronicznej.

(md)