Lubnauer: związki to nie kwestia papierowa

Adopcja? Przysposobienie tak

Dodano: 06.12.2017, Aktualizacja: 06.12.2017

"Uważamy związki partnerskie nie za kwestię papierową, tylko za coś, co powinno zostać jak najszybciej wprowadzone" - mówiła w rozmowie z Gazeta.pl nowa szefowa Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer. Co polityczka myśli o adopcji? I czy doczekamy się w końcu projektu ustawy o związkach partnerskich, który miał być w Sejmie... do końca listopada?


Przypomnijmy, że pod koniec listopada Katarzyna Lubnauer wygrała z Ryszardem Petru (głosami 149 do 140) i została nową szefową partii. Komentatorzy chwalili demokratyczne podejście Nowoczesnej do zmiany władz. 

Przy okazji partyjnych wyborów przypominaliśmy, co Lubnauer mówiła o związkach partnerskich - polityczka od dawna powtarza, że kwestia ta powinna być już dawno załatwiona.W najnowszej rozmowie z Gazeta.pl, szefowa Nowoczesnej wymienia związki partnerskie jako jedną z pięciu rzeczy, która różni partię od Platformy Obywatelskiej. 


Uważamy związki partnerskie nie za kwestię papierową, tylko za coś, co powinno zostać jak najszybciej wprowadzone.
Zapytana o adopcję, odpowiedziała: "Przysposobienie naturalnych dzieci któregoś z partnerów, jeśli nie ma drugiego naturalnego rodzica - tak".

Przypomnijmy, że na początku listopada, podczas konferencji ILGA w Warszawie, Krzysztof Mieszkowski mówił, że projekt ustawy o związkach partnerskich będzie w Sejmie do końca listopada.

(md)