Pomysłowy prezent Eminema

Co Elton John dostał w prezencie od rapera?

Dodano: 05.12.2017, Aktualizacja: 05.12.2017

Eminem wszystkim kojarzy się jako homofob. Jednak warto pamiętać o tym, że po pomocy, której udzielił mu Elton John, Eminem przeszedł przemianę. Zresztą prezent, jaki Elton dostał od rapera świadczy o bardzo śmiałej przemianie...


W jednym z ostatnich odcinków show Grahama Nortona wystąpiła P!nk, która opowiedziała o tym, jak doszło do kolaboracji z Eminemem na jej najnowszej płycie.

Wśród zaproszonych był również Elton John, który wspomniał o dość oryginalnym prezencie jaki dostał od Eminema z okazji zawarcia związku partnerskiego z Davidem Furnishem. Panowie dostali... dwa inkrustowane diamentami cock ringi na aksamitnych poduszkach. Muzyk nadmienił również, że nie zostały one wykorzystane. Eltona Johna i Eminem są przyjaciółmi od wielu lat. Przyjaźń przetrwała próbę czasu, nawet wtedy, gdy raper musiał zmierzyć się z falą oskarżeń o homofobię w tekstach swoich piosenek, które brytyjska legenda muzyki nazwała "nonsensem". Pomógł Eminemowi wyjść z dołka i problemów z alkoholem oraz narkotykami. 

Eminem w 2013 roku stał się obiektem krytyki związanej z tekstem do piosenki "Rap God", w której rapuje o "pedałach". Chociaż w... 2010 roku był zwolennikiem wprowadzenia równości małżeńskiej. 
O tym, że nie jest homofobem, muzyk zapewniał Andersona Coopera. "Na takiej scenie się wychowałem. Takie słowa były rzucane ciągle, rozumiesz? Pedał był używany we wzajemnych rozmowach, bitwach" – mówił, podkreślając, że obraźliwe słowa nie odnoszą się do kogoś konkretnego, zwłaszcza do społeczności LGBT. "Nie mam z kimkolwiek problemu" – mówił Eminem.

Panowie wystąpili wspólnie w 2001 roku podczas wręczania nagród Grammy. Wykonali utwór "Stan". (ar)